• Головна
  • Прикарпатський бізнесмен написав відкритого листа президенту про тиск силовиків на бізнес
10:38, 12 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Прикарпатський бізнесмен написав відкритого листа президенту про тиск силовиків на бізнес

Прикарпатський бізнесмен написав відкритого листа президенту про тиск силовиків на бізнес

Олег Бахматюк написав відкриту заяву президенту Володимиру Зеленського з приводу обшуків і затримань працівників його компанії. Бахматюк заявляє, що компанію, яка створює 27 тисяч робочих місць і платить мільярдні податки, безпідставно тероризують силовики, та просить президента втрутитись.

В структурах власника одного з найбільших українських агрохолдингів, групи компаній "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка, відбулися обшуки і затримання працівників силовиками НАБУ. Це відбулося у рамках провадження по справі ліквідованого VAB банка, по якій вже колись проводились слідчі дії та експертизи кількома силовими органами і яка була офіційно закрита.

11 листопада Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали сім осіб, яких підозрюють у заволодінні 1,2 мільярда гривень. 

Йдеться про стабілізаційний кредит, наданий у 2014 році Національним банком України банку аграрного олігарха з Прикарпаття Олега Бахматюка. Тоді прикрпатський бізнесмен отримав рефінансування обсягом 1,2 млрд гривень, але вартість застави, яка була надана, виявилась значно меншою за відповідну суму.

Затримані – колишні та чинні посадовці Національного банку України, ПАТ “ВіЕйБі Банк” та приватних компаній, пов’язаних із кінцевими бенефіціарами “ВіЕйБі Банку”.

Звернення франківчанина до президента з проханням втрутитись в ситуацію було розміщене сьогодні вранці на офіційному сайті його компанії.

Олег Бахматюк зазначає, що ситуація практично зайшла в тупик, а під загрозою опинилася компанія, в якій працює 27 тисяч людей, яка виробляє 1% ВВП, яка платить 3 мільярди гривень податків і яка виплачує більше 3,5 мільярдів гривень зарплати. "Ми абсолютно безсилі і беззахисні перед діями наших силових структур, – пише Бахматюк. –  Новостворені органи генеральної прокуратури чи новий генеральний прокурор, як і старий керівник НАБУ, вчергове поновили кримінальну справу, яка стосується провадження стосовно VAB банку. Справу, яка вже була досліджена усіма силовими структурами нашої держави - Національною поліцією, Службою безпеки України, прокуратурою. Було проведено масу експертиз, масу слідчих дій, обшуків. Фактично компанію тероризували протягом 5 років, а ми все шукали якогось конструктиву, стукали в двері, хотіли бути почутими. Ми пропонували сісти за стіл переговорів, щоб зберегти компанію, яка має великий вплив на економіку нашої держави. Ми хочемо чесної і відвертої розмови щодо ситуації, яка склалася з банками. Ми хочемо відкритості і конструктивних переговорів, що і  Вами декларувалося. Але ми бачимо, що і НАБУ, і органи Генеральної прокуратури працюють у рамках кон'юнктури, в якій закон не має жодного значення. А має значення намагання сподобатись, знайти чергову жертву".

Бізнесмен зазначає, що неодноразово робив пропозиції Фонду гарантування вкладів та НБУ конструктивно вирішити питання з заборгованістю банка і виплатити 8 мільярдів до бюджету, задіявши механізм реструктуризації і залучивши авторитетних міжнародних аудиторів. "Подібної пропозиції не робив жоден з власників ліквідованих або визнаних неплатоспроможними банків, - звертається до Зеленського Бахматюк. –  Востаннє ми свою пропозицію офіційно озвучили 27 жовтня, а вчора  були проведені слідчі дії, обшуки, затримуються наші працівники по давно дослідженим фактам. Фактично НАБУ бере на себе повноту влади призначати винних, а не проводити кримінальний процес"

Також Олег Бахматюк заявив, що буде захищати компанію в міжнародних судах з залученням міжнародних юристів, та сподіватися на конструктивне вирішення питання. "Ми готові до конструктиву. І ми готові детально довести, що наші законні права порушені десятикратно. Що нас позбавили права бути почутими. Що десятки разів проти нас чинилися речі, абсолютно неприпустимі в європейському середовищі. Що потреба підмінює законність. Вдячний вам і прагну домовитись, щоб компанія працювала, щоб Фонд гарантування вкладів та Національний банк отримали максимально можливу економічну компенсацію, щоб ми працювали над створенням, а не боротьбою з економічними шакалами, детективами, прокурорами, суддями, що нищать компанію. Володимире Олександровичу, я закликаю Вас просто сказати своїм підлеглим: поверніться до закону і елементарної  логіки, сядьте за стіл переговорів і знайдіть рішення, яке буде вигідне державі і дозволить наповнити бюджет і  зберегти 27 тисяч робочих місць. Ми два роки просимо лише цього. Сподіваюся, що Вас вони почують".

Довідка.

Олег Романович Бахматюк народився 14 серпня 1974 року в Івано-Франківську. Закінчив Івано-Франківську ЗШ №19. Почавши трудову кар'єру з посади референт-адміністратора, Бахматюк швидко дослужився до начальника комерційного відділу фірми КГД, а в 2001 р заснував Прикарпатську фінансову корпорацію, яка займалася оптовою торгівлею продуктами, алкоголем і нафтопродуктами.

Уже в 2003 р Підприємець купує птахофабрику "Авангард", яку в майбутньому перетворить справжню бізнес-імперію - найбільшого виробника яєць в Україні.

Пропрацювавши два роки на держслужбі, очолив раду директорів новоствореного агрохолдингу "Авангард", який вже в 2010 р вивів "Авангард" на Лондонську фондову біржу і залучив $ 208 млн інвестицій. 2009 рік був визнаний переможцем в номінації "Аграрій року" загальнонаціональної премії "Людина року - 2009". У 2011 р заснував агрохолдинг Ukrlandfarming, який став найбільшим вертикально-інтегрованим агрохолдингом України, одним з найбільших платників податків та роботодавців країни. У тому ж 2011 р бізнесмен увійшов до складу засновників VAB Банку.

Скільки грошей було у Бахматюка

Статки прикарпатського бізнесмена до кризи оцінювалися так:

- $ 700 млн, 18 місце в рейтингу "Золота сотня" за 2010 р за версією журналу "Кореспондент".

- $ 232,5 млн, 47 місце в рейтингу "200 найбагатших людей України за 2010 р" за версією журналу "Фокус".

- $ 1 млрд, 8 місце в рейтингу українського "Форбс" за 2011 р

- $ 1,093 млрд, 19 місце в рейтингу "200 найбагатших людей України за 2011 р" за версією журналу "Фокус".

- $ 2,2 млрд, 8 місце в рейтингу "Золота сотня" за 2011 р за версією журналу "Кореспондент".

- $ 1,6 млрд, 8 місце в рейтингу "Золота сотня" за 2012 р за версією журналу "Кореспондент" .

- $ 2,676 млрд, 6 місце рейтингу "100 найбагатших людей України" за 2014 р версії журналу "Фокус".

Борги Олега Бахматюка

Олегу Романовичу Бахматюку належали 2 банки - ВіЕйБі Банк і "Фінансова ініціатива". В 2013 незалежне рейтингове агентство "IBI-Rating" визначило кредитний рейтинг "КБ" Фінансова ініціатива "і кредитний рейтинг іменних відсоткових облігацій серії" С "на рівні uaВВВ + з прогнозом" стабільний ".

У 2015 року НБУ, очолюваний Валерією Гонтаревої, почав сумно знаменитий "банкопаду" - ліквідацію банків і продаж їх майна фактично за копійки. 20 березня 2015 НБУ ліквідував VAB, а 23 червня 2015 НБУ відніс банк "Фінансова ініціатива" до категорії неплатоспроможних. Крім того, НБУ подав в суд п'ять позовів про стягнення боргів безпосередньо з самого Олега Бахматюка, адже він виступав поручителем за кредитами, які банки отримували від НБУ в якості рефінансування.

"Зараз є кілька великих компаній, які ми розглядаємо в якості стратегічних інвесторів. Це компанії з Азії, Близького Сходу та Америки. Однак ніхто не зайде в компанію, поки вона воює, - коментував Олег Романович Бахматюк. - Я налаштував активів на $ 2, 5 млрд і став привабливим de-stress-активом (безризиковим - ред.). Зрозуміло, що їх можна дисконтувати, і розпродати за одну п'яту від реальної ціни. Щоб зберегти ці активи я пропоную найняти міжнародну компанію для організації діалогу з погашення боргів. Ця компанія зобов`язана буде розробити економічну модель погашення боргів і запропонувати оптимальну процентну ставку ".

Олег Бахматюк неодноразово пропонував НБУ мирну угоду. Він був готовий повернути заборгованість повністю і з відсотками протягом 10 років. Власник аграрного холдингу пропонував Нацбанку для нормалізації відносин і пошуку компромісу навіть найняти авторитетного посередника - компанію з "великої четвірки" аудиторів. Коли Гонтарева не погодилася, був згоден на аудит ICU - інвестиційної компанії самої Гонтаревої.

"Ми, як власники збанкрутілих банків, одні з перших запропонували Національному банку і Фонду гарантування вкладів фізосіб провести реструктуризацію боргів, яка дала б можливість повернути гроші протягом 10 років. Тобто ми звертаємося до держави з бажанням знайти конструктив в історії з боргами банків "Фінансова ініціатива" і VAB. Ми говоримо: є власник двох банків і є 10 млрд грн боргу перед НБУ, а також 9 млрд грн - перед ФГВФО. є живі активи ( "Укрлендфармінг" і "Авангард"), які складають більше 1% ВВП України. ФГВФО підтримує ідею реструктуризації боргів, оскільки розраховує, що такий досвід вдасться перенести на інші виведені з ринку банки. Зараз чекаємо відповіді від НБУ ", - тоді заявляв в інтерв'ю Бахматюк.

Боржник Олег Бахматюк дійсно має всі можливості для погашення боргів - його компанія "Укрлендфармінг" залучила $ 2 млрд інвестицій, і не дивлячись на війну з НБУ зберегла активи і персонал, наростила виробництво, виробляє виплати зарубіжним партнерам за зобов'язаннями.

"Бахматюк заявив, що він готовий розрахуватися. Це випадки, коли потрібно подумати, як це закріпити і в цьому напрямку рухатися. Це хороший, позитивний приклад для всієї системи", - заявляв директор Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ворушилін. Проте VAB ліквідовано, а 22 травня цього року почалася ліквідація комерційного банку "Фінансова ініціатива". Повна ліквідація фінустанови має завершитися через два роки, до 21 травня 2021 року. Це не завадило Олегу Бахматюку зберегти підприємства, проводити реструктуризацію боргів і розвивати бізнес. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #новини ІФ #новини Прикарпаття #новини Франківська #новини Франківщини #Олег Бахматюк #Укрлендфармінг #ВіЕйБі Банк Бахматюк #Бахматюк з відкритою заявою до Зеленського
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...