В Мінекономіки назвали ймовірну вартість гектара після відкриття ринку землі

В Мінекономіки назвали ймовірну  вартість гектара після відкриття ринку землі

При відкритті ринку землі один її гектар буде продаватися на рівні 2200 доларів.

Про це в інтерв'ю Радіо НВ заявив заступник міністра економіки Тарас Висоцький. "Наші розрахунки показують, що якщо ми застосовуємо запропоновану модель, яка чинна - це буде в середньому 2200 доларів еквівалент за гектар. Якщо виходити з обмеженої моделі, з обмеженнями, це буде максимум 1500. Ось ціна обмежень (те, що називається "лише українці купують")", - розповів заступник міністра.

Інший економічний експерт Олег Нів’євський повідомив, що земля не буде коштувати менше, ніж вона коштує на ринку оренди у розрахунку на 20 років. Сьогодні за один гектар власники землі отримують 140 доларів на рік. Множимо на 20 років і отримуємо – 2800 доларів за гектар. Такою буде мінімальна ціна землі у перші роки. А вже за три роки вона може сягати 10 тисяч доларів, наприклад, як у Польщі.

Відкритий ринок землі дозволить Україні залучити величезні інвестиції.Економічний експерт Нів’євський прогнозує зростання економіки приблизно на 3%. Крім того, відкритий ринок землі дозволить брати кредит під заставу самої землі. Об’єм таких кредитів у США складає 90 мільярдів доларів.

При цьому, заспокоюють експерти, не варто боятися лякалок про те, що іноземці завантажать родючу українську землю у вагони та вивезуть. Інвестори не зможуть змінювати цільове призначення землі й навпаки наповнюватимуть український бюджет валютою. На банковій обіцяють: все буде прозоро і безпечно.

Нагадаємо, мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення діє в Україні із 2002 року. 20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила його до 2020 року.

2 вересня 2019 року президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів розробити законопроєкт про введення у країні ринку землі сільськогосподарського призначення.

19 вересня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук анонсував відкриття ринку землі в Україні з 1 жовтня 2020 року. 25 вересня у Верховну Раду внесли законопроєкт про ринок землі, який затвердив Кабінет Міністрів України 24 вересня. 

11 листопада президент Володимир Зеленський запевнив, що іноземці та іноземні компанії отримають змогу купувати українську землю лише за результатами всеукраїнського референдуму.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі