• Головна
  • Вчені з’ясували, що навіть короткочасне куріння електронних сигарет шкодить здоров’ю
13:37, 17 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Вчені з’ясували, що навіть короткочасне куріння електронних сигарет шкодить здоров’ю

Вчені з’ясували, що навіть короткочасне куріння електронних сигарет шкодить здоров’ю

Німецькі вчені з Медичного центру Майнцского університету з’ясували, що дим від електронних сигарет завдає шкоди організму навіть при короткочасному палінні.

Електронні сигарети в свій час підносили як "здорова" альтернатива традиційним сигарет і ефективний метод відмови від куріння. Але з кожним новим дослідженням все очевидніше стає, що це не так.

Альтернативне куріння шкодить організму не менше звичайного. Наприклад, використання електронних випарників, що містять нікотин, тісно пов'язане з розвитком різних серцево-судинних захворювань.

Як пише European Heart Journal, експерименти з електронними сигаретами та їхнім впливом на здоров’я проводили на мишах.

Вчені з’ясували, що дим навіть при короткочасному курінні викликає окислювальний стрес кровоносних судин серцево-судинної системи, головного мозку і легень.

Окрім того, використання електронних сигарет викликало виражені несприятливі серцево-судинні, легеневі та цереброваскулярні наслідки.

На думку вчених, активне куріння е-сигарет впливає й на порушення функції ендотелію — внутрішнього шару клітин, якими вистелені капіляри, судини і серце.

Вони поміряли, як змінювався кровотік в плечовій артерії вейперов до і після куріння, а також - наскільки жорсткіше стає сама артерія. В експерименті брало участь 20 здорових людей. Вчені виявили, що навіть після одного епізод вейпінга у тестованих збільшувалася частота серцевих скорочень, зростала напруженість артерій, а внутрішня оболонка судин - ендотелій, перестала нормально працювати.

Крім того, дослідники піддавали дії сигаретного пара 151 миша 20 хвилин шість разів на день протягом одного, трьох або п'яти днів.

Результати, отримані на мишах, показали, що пошкодження кровоносних судин пов'язано з ферментом NOX-2, що утворюється при випаровуванні пара. Миші, які не могли продукувати NOX-2, були захищені від руйнівного впливу вейпінга. Нормальне призначення цього ферменту - захищати організм від бактерій і окисного стресу - дисбалансу між вільними радикалами і антиоксидантами в організмі.

"Наші результати вказують на те, що електронні сигарети не є здоровою альтернативою традиційним сигарет, і їх передбачувана" безпеку "Не гарантується. Крім того, у нас до сих пір немає даних щодо побічних ефектів електронних сигарет. Епідемія вейпінга в США і Європі, особливо серед молоді, призводить до того, що величезна кількість людей, які страждають від нікотинової залежності, переходять від традиційних сигарет до електронних. Їх треба попередити про ризики для здоров'я, пов'язаних з вейпінгом ", - говорить професор Мюнцель.

В результаті вчені прийшли до висновку, що електронні сигарети не є здоровою альтернативою традиційному паління, і їх безпека не гарантується. Більш того, повноцінних даних про побічні ефекти електронних аналогів досі немає.

Нагадаємо, за останніми даними, кількість жертв, які курили електронні сигарети, у США перевищила 30 осіб. Ще понад півтори тисячі людей проходять лікування від згубних наслідків куріння вейпів. Значна частина постраждалих та померлих — люди, молодші 21 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #новини ІФ #новини Прикарпаття #новини Франківська #новини Франківщини #вейп електронна сигарета #альтернативне куріння #шкода чи користь електронні сигарети #як елетронні сигарети впливають на організм #електронне паління
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...