В Україні вперше погіршилися споживчі настрої після перемоги Зеленського на виборах

В Україні вперше погіршилися споживчі настрої після перемоги Зеленського на виборах
Споживчі настрої українців в жовтні 2019 року погіршилися вперше після президентських виборів.

Про це йдеться в огляді дослідного агентства Info Sapiens.

Так, в жовтні споживчі настрої знизилися на 1,6 п. Порівняно з вереснем, показник досягнув 95,9 за 200-бальною шкалою, тоді як рік тому цей показник був на рівні 56,9.

Зокрема, погіршилися очікування українців щодо курсу гривні на найближчі три місяці: індекс девальваційних очікувань виріс на 13,7 п. - до 129,3.

Жовтневий показник індексу очікувань динаміки безробіття зріс на 0,5 п. - до 111,6, а індекс інфляційних очікувань - на 2,3 п., До 179,1.

У цілому, за даними дослідження, індекс поточного становища в жовтні виріс на 0,1 п. - до 88,1, в тому числі індекс поточного особистого матеріального становища знизився на 0,7 п. - до 82,6.

У той же час в жовтні українці були більш схильні робити великі покупки: у порівнянні з вереснем індекс доцільності таких покупок виріс на 0,9 п. І встановився на позначці 93,7.

За даними Держстату, індекс економічних очікувань в жовтні скоротився на 2,7 п. І склав 101,1. Зокрема, три його складових також показали зниження: індекс очікуваних змін особистого матеріального становища впав на 5,1 п. - до 92,8, індекс очікуваного розвитку економіки на найближчий рік - на 2,4 пункту, до 105,1, індекс очікувань розвитку економіки країни на найближчі п'ять років - на 0,6 п. до 105,3.

В Україні вперше погіршилися споживчі настрої після перемоги Зеленського на виборах, фото-1

Дослідження споживчих настроїв в Україні проводилося ІП «ГФК ЮКРЕЙН» з червня 2000 року, а з 2019 року його здійснює ТОВ «ІНФО САПІЄНС».

Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі вибіркового обстеження домашніх господарств країни. Під час дослідження опитують 1000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське та сільське населення й розмір населеного пункту. З дослідження «Споживчі настрої» вилучена Автономна Республіка Крим, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. Статистичне відхилення не перевищує 3,2%. Польовий етап проводиться 1-15 числа кожного місяця. Для визначення ІСН респондентам ставлять такі запитання:

  1. 1.  Як змінилося матеріальне становище вашої сім’ї за останні шість місяців?
  2. 2.  Як, на вашу думку, зміниться матеріальне становище вашої сім’ї впродовж наступних шести місяців?
  3. 3.  Говорячи про економічну ситуацію в країні загалом, ви вважаєте, що наступні дванадцять місяців будуть для економіки країни сприятливим чи несприятливим часом?
  4. 4.  Як ви охарактеризували б наступні п’ять років – як сприятливий чи несприятливий час для економіки країни?
  5. 5.  Як ви гадаєте, тепер загалом сприятливий чи несприятливий час робити великі покупки для дому?
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі