• Головна
  • Франківцям нагадують каналізація не сміттєзвалище та просять не викидувати туди непотріб
10:18, 21 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Франківцям нагадують каналізація не сміттєзвалище та просять не викидувати туди непотріб

Франківцям нагадують каналізація не сміттєзвалище та просять не викидувати туди непотріб

На жаль, жителі міста часто використовують унітаз в якості смітника. 

Не відкриємо для багатьох америку, але змивати в каналізацію можна далеко не все, що хочеться. Навіть звичайний туалетний папір, потрапляючи в унітаз, не розчиняється безпосередньо в унітазі, а починає довгу подорож по лабіринтах каналізаційних труб. Лише в очисних спорудах він розщеплюється за допомогою ферментів, що розкладають целюлозу. Щоб зрозуміти, чим можна засмітити, заблокувати або зупинити каналізаційний стік, розглянемо як влаштована і працює внутрішньобудинкова і міська каналізація.

Як повідомили в КП Івано-Франківськводоекотехпром у відділі  з технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж кожен місяць на мережах водовідведення відбувається декілька сотень аварій, головна причина яких - недотримання жителями правил експлуатації каналізаційних мереж.

Франківчани використовують каналізацію в якості сміттєпроводу, викидаючи туди різні побутові відходи. 

Ганчірки, консервовані овочі та фрукти, засоби особистої гігієни, поліетиленові торбинки — усе це осідає чи застрягає в місцях поворотів каналізаційної траси. В результаті труби закорковуються, подекуди так, що без спеціальної техніки їх не прочистити. Те сміття, яке не осіло в колекторах, у великій кількості надходить на очисні споруди міста, провокуючи зайве навантаження на обладнання та додаткові витрати електроенергії  для комунального підприємства.



На підприємстві нагадали, що каналізація призначена для відведення стічних вод від житлових будинків. Її засмічення приводить до закупорки труб, витікання нечистот, затоплення підвальних приміщень, появи неприємного запаху, а також виникненню аварійних ситуацій на мережах водовідведення. 

"Шановні мешканці міста, майте перш за все, повагу до самих себе... бо Ви самі будите сидіти із забитими каналізаційними трубами, до того часу, пока аварійна не приїде до Вас, а заявок у нас дуже багато, бо "свідомих" людей у нас в місті, все більше і більше!

Багато, хто буде писати і кричати, так ми Вам оплачуємо кошти.. Так оплачуєте, але за що саме? За сміття чи каналізаційні стоки?

Тому, поважайте як себе, так і нас, а саме головне не забувайте, що каналізаційна мережа в місті, не є сміттєпроводом!", - йдеться у зверненні КП Івано-Франківськводоекотехпром до мешканців Івано-Франківська.

Каналізація – це розгалужена система трубопроводів, яка об’єднує сотні і тисячі домоволодінь, з'єднаних в каналізаційні мережі. Перед тим як потрапити в очисні споруди, стік проходить по трубах сотні і тисячі метрів, долає численні повороти, нахили і падіння. Швидкість його потоку змінюється: десь сповільнюється, десь прискорюється. На відміну від чистої рідини, вода, збагачена жирами, органікою, дрібним сміттям, має властивість застрягати на поворотах і розгалуженнях, утворюючи численні засори.

Окремий "головний біль" – проходження стоків через каналізаційні насосні станції. Потужні насоси дуже часто блокуються різного роду сміттям і виходять з ладу. Коштують вони сотні тисяч гривень, а руйнуються копійчаним непотребом. Наприклад, пластиковими паличками з льодяників чупа-чупс – майстри їх визбирують тисячами, буквально мішками! Якщо додати до цього ще й засоби особистої гігієни, памперси, фрукти і овочі, одяг, будівельне сміття, то стане зрозуміло, що від такого навантаження каналізаційну систему лихоманить, вона працює на межі. Значить, безперебійність роботи центральної каналізації залежить в першу чергу від правильної експлуатації, зокрема, від того, що в неї зливається.

Давайте визначимо, що ж не можна змивати в каналізацію:

Будівельне сміття. Найкращий пломбіратор каналізації.

Ватні палички. В воді не розчиняються, а розвалюються окремо на вату і пластмасову паличку. У свою чергу, разом з жиром, що знаходяться в стічній воді, вони утворюють засори.

Гігієнічні прокладки. Утримують рідину всередині себе. Не розчиняються у воді, розбухають і припиняють рух рідини.

Подушечки для зняття макіяжу. Складаються з ватного волокна. У воді розкладаються на волокна, які злипаються і засмічують труби.

Памперси. Утримують рідину всередині себе. Не розкладаються у воді і створюють в неприємні сюрпризи в найнесподіваніших місцях каналізації.

Тампони. У воді не розчиняються, а розбухають. Є найбільш поширеними причинами засмічення унітазів.

Пластик (пакети, пробки). Дуже небезпечні, міцні і не розкладаються у воді. Навіть маленький корок з пластика може привести до утворення суттєвих засмічень.

Обгортка з цукерок. Разом з жиром і водою такі фантики призводять до утворення великих корків в каналізації. Лише невелика кількість видів упаковки розчиняється у воді.

Волосся. У певній кількості дуже швидко призводить до засмічення труб.

Презервативи. Обов'язково викидайте презерватив в смітник. В каналізації створюють багато неприємностей.

Жир. Пристає до стін каналізаційних труб і разом з іншим сміттям створює засмічення.

Жувальна гумка. Не розчиняється у воді. Разом з жиром, волоссям або іншими відходами призводять до засмічення і закоркування труб.

Дитячі іграшки. У воді не розкладаються і разом з жиром утворюють засмічення, які важко видалити.

Кавова гуща. Містить жир, який пристає до стін каналізаційних труб.

Наповнювачі для котячого туалету. З усіх видів, тільки наповнювачі з деревини дозволяється змивати в унітаз, оскільки пресовані гранули з часом повністю розкладаються у воді. Проте, набряклі гранули можуть легко викликати засмічення, тому навіть їх краще в унітаз не змивати.

Прострочені ліки. Можуть опинитися у водоймах.

Померлі домашні тварини. Ставтеся з повагою до домашніх улюбленців. Останню шану слід віддавати належним чином.

І на сам кінець. Якщо у сім’ї є діти, то в каналізації може опинитися, що завгодно: улюблена іграшка, мамин телефон, а то й татова заначка. Хочеться вірити, що дорослі жителі мають більше розуму і досвіду, щоб не перетворювати унітаз на сміттєпровід.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #новини ІФ #новини Прикарпаття #новини Франківська #новини Франківщини #що не можна викидувати в унітаз #чому засмічується каналізація #як унинкнути засмічення каналізації #від чого забивається каналізація #забилась каналізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...