11:31, 21 листопада 2019 р.
Надійне джерело
Франківський ресторан перший в Західній Україні відмовився від фуа-гра
Українські заклади спонсорують насильне відгодовування гусей для виробництва фуа-гри.
Через два тижні інтенсивної комунікації франківський заклад гастрономії «Profiterole» вирішив долучитися і підтримати кампанію зоозахисників “Стоп фуа-гра” та відмовитись від приготування і продажів такого делікатесу.
З 7 січня заклад не пропонує своїм клієнтам цього продукту в меню.
На Заході фуа-гра вже давно вважається показовим прикладом жорстокого поводження з тваринами. В Україні є єдина ферма, що вирощувала птахів для фуа-гри закрилася у вересні через “негуманність” процесу виробництва, але паштет з гусячої печінки все ще можна придбати в магазинах та ресторанах.
"Бізнес не може ігнорувати той факт, що фуа-гра є не тільки гастрономічним делікатесом, а є продуктом знущання над тваринами. Майбутнє за етичним бізнесом", - каже керівник зоозахисної організації "Відкриті клітки" Вікторія Пархоменко.
Зоозахисна організація «Відкриті клітки» розпочала роботу з ресторанами та ритейлерами з підписання зобов’язання відмовитись від продукту насильства. В результаті кампанії в Україні вже 5 закладів відмовились від продажів цього продукту: у Києві – Asiatique, Klukva&Brukva, Канапа та Остання Барикада, а в Івано-Франківську – Profiterole.
Наразі тривають інформаційні кампанії з приводу використання французького делікатесу львівським закладом Red Pepper та київським Coin (власник Микола Тищенко).
"Примусове відгодовування гусей є безжалісною та невиправданою практикою, котрій не місце в сучасній Україні", - кажуть зоозахисники.
Як це здіснююється процес зсередини.
Насильницьке відгодовування
Гусей тричі на день насильницьки годуть надмірною кількістю їжі за допомогою шлангу, котрий силою застромлюють прямо в шлунок через стравохід. Потік корму настільки потужний, а кількість їжі настільки велика, що стравоходи деяких гусейне витримують і рвуться.
Ожиріння печінки
Виробництво фуа-гри експлуатує біологічну схильність гусей до набору ваги, збільшуючи розміри гусячої печінки аж у десять разів. Птахам стає складно ходити і навіть дихати, адже печінка, разом із переповненим шлунком, тисне на легені та інші внутрішні органи.
Передчасна смерть
Гусей вбивають вже через три-чотири місяці після народження. Протягом останнього місяця, коли триває насильне відгодовування, робітники щодня виносять трупи тих, що не витримали знущань.
Жахливі умови життя
Гуси проводять усе життя в темному та переповненому приміщенні, через що вони хворіють та стають агресивними один до одного. Деякі, навпаки, пасивно й нерухомо чекають на смерть. А ті, що намагаються утекти, чіпляються за дроти, котрі стирчать із кліток, та повільно помирають від ран.
Фуа-гра - це продукт надмірності
Фуа-гра — це страва надмірної заможності, безвідповідальності та незнання реалій виробництва. Для отримання фуа-гри тварин не просто вбивають, а попередньо катують , що не є прийнятним для суспільства в двадцять першому столітті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:34, 10 січня
17:57, 7 січня
10:34, 10 січня
17:57, 7 січня
17:57, 7 січня
live comments feed...