• Головна
  • В Карпатах з`явивився Брокенський привид
10:46, 22 листопада 2019 р.
Надійне джерело

В Карпатах з`явивився Брокенський привид

В Карпатах з`явивився Брокенський привид

Брокенський привид - незвичайне природне явище, оптична ілюзія добре знана досвідченим туристам, проте завжди справляє незвичне враження від побаченого. Цього разу прикарпатському рятувальнику навіть вдалося сфотографувати примару на горі Чорногора.

Таємнича людська тінь яка ніби блукає Карпатами. Брокенськлого привида зафіксував начальник Явірницького пошуково-рятувального відділення Василь Фіцак на горі Чорногора. 

В Карпатах з`явивився Брокенський привид, фото-1

"Брокенська примара. Чорногора", - підписав фото ц соцмережі Фіцак.

Довідка.

Брокенський привид також називають гірським привидом. Це рідкісне оптичне явище в горах, коли спостерігач бачить свою тінь на поверхні хмар (туману) в напрямку, протилежному до Сонця. Ця тінь може здаватися дуже великою, іноді вона оточена кольоровими кільцями (так звана глорія). Також привид може рухатись (іноді абсолютно несподівано), що пов'язано з рухом хмарного шару та коливанням щільності хмар.

Популярності явище набуло завдяки піку Брокен в горах Гарц у Німеччині, де постійні тумани і доступність малих висот дозволяють спостерігати його особливо часто. Це сприяло виникненню місцевої легенди, по якій і дали явищу назву. Брокенській привид спостерігався і був описаний Іоганном Зільбершлагом у 1780 році і з тих пір не раз описувався у літературі про гори Гарц. Це явище можна побачити у різних гірських куточках світу. Зустрічається також і в Україні у Кримських горах та Карпатах. Подібне можуть спостерігати пасажири, що перебувають у літаку.

-  Як воно виникає? 
Сонячне свiтло потрапляє на хмару. У хмарi є краплi рiзного розмiру, якi вiдбивають свiтло. Частина свiтла проникає у краплю, iнша -- вiдбивається  вiд неї. Так створюються райдужнi кола. Сприятливими погодними умовами для цього є туман та хмарнiсть.
Щоб побачити брокенський привид, людина повинна стояти вище, нiж вершина хмар або туману, а сонце має бути позаду. Вiдтак тiнь вiд людини потрапляє на хмару чи туман. Тiнь здаватиметься надзвичайно великою. I навколо тiнi голови людини будуть райдужнi кола. Часто глорiю можна побачити, коли ви летите в лiтаку, внизу суцiльна хмарнiсть, а над хмарами сяє сонце. Вiдтак тiнь лiтака на верхньому шарi хмар теж буде райдужною, оточеною кольоровими кiльцями.
- Чому привид рухається?
Через рух людини, що вiдкидає тiнь, або хмари. А оскiльки її поверхня нерiвна, тiнь частково спочатку потрапляє на нижчий шар хмар, а потiм на вищий -- своєрiдними хвилями. Вiдтак створюється ефект руху брокенського привида.
- У яких мiсцях в Українi виникає таке явище?
У Карпатах це можна побачити дуже рiдко. Адже гори невисокi, з витягнутими схилами. Частiше глорiю можна спостерiгати у Кримських горах. Примiром, можна вийти на гору Ай-Петрi перед заходом сонця. Тодi в напрямку до моря або з низини можна побачити свою тiнь. Треба, щоб був стрiмкий схил i глибока долина бiля гори. На поверхнi цiєї долини повинен бути туман або ж хмари.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #новини ІФ #новини Прикарпаття #новини Франківська #новини Франківщини #Брокенський привид #Брокенська примара #Чорногора Карпати #таємничі привиди в Карпатах #гірський привид
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
В цій рубриці підібрана добірка статей про пам'ятки архітектури та історії, визначні місця Прикарпаття, які варто відвідати франківчанам та гостям під час своїх подорожей нашим краєм.
Останні новини
live comments feed...