У Франківська борг у 1,5 мільярди гривень місту "світить" дефолт, а Марцінків ще бере кредит

У Франківська борг у 1,5 мільярди гривень місту "світить" дефолт, а Марцінків ще бере кредит, Андрій Гук

Марцінків вже почав проситись на новий термін. Відповідь очевидна: НІ!

Про це розповідає громадський активіст, координатор та співорганізатор проєкту "Франківськ Який Треба Берегти" Юрій Козакевич. 

"Марцінків каже, що Львів теж бере кредит 1.1млрд грн, але забуває сказати, що там є потужний аеропорт і стадіон, є  3+ млн туристів на рік, а це в 15 раз більше ніж в Франківську, а бюджет Львова і населення міста втричі більші за Франківськ. Є ще багато інших внутрішніх здорових процесів і індикаторів, які ні йому ні Франківську поки що і не світять", говорить активіст.

В Франківську ж сукупний фінансовий борг перед українськими та іноземними банками вже перевищив 1.5 + млрд. грн. і росте далі. Як відомо за користування коштами потрібно сплачувати відсотки, а за невиконання зобов`язань перед банком нараховуються подвоєні відсотки, пені, штрафні санції.

Тому впродовж найближчих 4-ох років місто щороку і щомісяця буде віддавати майже половину коштів з бюджету розвитку тільки на погашення старих боргів.

Але чомусь про це Марцінків в прямих ефірах та Свобода на білбордах не роповідають мешканцям Івано-Франківська.

Марцінків та його команда давно зрозуміли, що людям потрібно "хліба та видовищ", ось і піаряться в соцмережах, влаштовують День двору з цукерками, солодкою водичкою та музичним супроводом, але реально мешканцям не розповідають яка вартість тої бруківки, дитячого майданчика і за чиї коши це все зроблено.

"Дешева бруківка розлізиться в дворах, збитковий і неефективний громадський транспорт через розбиті дороги, численні дтп і відсутність інфраструктури за рік перетвориться на металобрухт, афера з недолугим мостом висмокче ще сотні мільйонів гривень і не принесе жодної користі місту, триває хаотична забудова міста через відсутність архітектурної і містобудівної стратегії, роздутий і неефективний штат муніципалітету, відсутність економічної стратегії міста і постійно збитковий бюджет - це системні провали і Свободи і Марцінківа, через які на місто чекає стагнація і ризик дефолту", - додає Юрій. 

"У Свободи і Марцінківа було 10 років в Франківську, щоб показати якісний результат. Натомість маємо фінансову, економічну, інфраструктурну, архітектурну і репутаційну кризу міста. Менш ніж за рік - нові вибори. замість того, щоб мріяти про ще один термін і влаштовувати фінішну феєрію популізму - Свободі і Марцінківу варто заспокоїтись, і підготувати справи до передачі наступній команді. Цей свободівський брєжнєвізм треба припиняти.
Франківськ - вартий кращого", - впевнений громадский активіст.

Нагадаємо, що очільник Івано-Франківська повідомив, що держава систематично недодає грошей, тому місто бере кредит. 

5.53 добре
(9 оцінок)
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
6369 переглядів в грудні
4 людини рекомендують
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати