Дослідження: в Україні 4 з 5 підлітків недостатньо рухаються

Дослідження: в Україні 4 з 5 підлітків недостатньо рухаються

Абсолютна більшість, а саме 76,7% українських підлітків ведуть малорухливий спосіб життя.

Про це йдеться у дослідженні Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Міжнародне дослідження фізичної активності підлітків проводили протягом 2001-2016 років у 146 країнах світу.  Дані ВООЗ ґрунтуються на опитуваннях 1,6 мільйона школярів у віці від 11 до 17 років в 146 країнах, які проводилися в період з 2001 по 2016 рік.

У ВООЗ рекомендують молодим людям у такому віці витрачати щонайменше годину на фізичну активність різної інтенсивності.

Так, у 2016 році в Україні 70,6% хлопців та 83% дівчат не дотримувалися рекомендації ВООЗ та були фізично неактивними. 

У порівняні з іншими країнами найактивніші підлітки проживають у Бангладеш — там 66,1% молодих людей ведуть малорухливий спосіб життя.

Найменш активні підлітки на Філіппінах та в Південній Кореї — близько 94%.

У середньому близько 81% підлітків по всьому світу не дотримуються рекомендацій щодо фізичної активності. Згідно з результатами, дівчата менш активні, ніж хлопці майже у всіх країнах.

У дослідженні не називаються чіткі причини, які пояснювали б таку поведінку підлітків. Утім, на думку вчених, до зниження рівня фізичної активності могла призвести "електронна революція", яка змінила "руховий стереотип підлітків". Через це вони мало рухаються і ведуть сидячий спосіб життя.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, діти і підлітки від 5 до 17 років повинні бути активними як мінімум 60 хвилин в день, а якщо вони перевищуватимуть цю норму, то це лише піде їм на користь. Дорослі від 18 до 64 років повинні бути фізично активними мінімум 150 хвилин в тиждень або щонайменше 75 хвилин в тиждень займатися спортом. 

Вчені також дослідили, що малорухливий спосіб життя впливає на психіку.

Нестача фізичної активності загрожує людині не лише зайвою вагою, але й розладами психіки, починаючи від депресії і закінчуючи серйозними захворюваннями. До такого висновку прийшли британські вчені.

На сьогодні в Британії лише 35% чоловіків і 24% жінок підтримують свою фізичну активність на рівні, рекомендованому фахівцями. Професор Нанетт Матрай, експерт із спортивної фізіології з університету шотландського міста Стратклайд, зазначає, що люди зовсім недавно почали помічати зв`язок між малорухливим способом життя і психічними розладами. Згідно з результатами досліджень, у малоактивних людей удвічі більше шансів впасти в депресію у порівнянні з тими, хто багато рухається. Є достовірні дані, які підтверджують, що фізичні навантаження - хороші ліки від депресії.

Дослідники з університету англійського міста Брістоль встановили, що фізична активність на третину скорочує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Учені не можуть пояснити такий зв`язок, проте припускають, що він зумовлений поліпшеннями у функціонуванні серцево-судинної системи, а також зміною хімічних процесів у головному мозку.

Генеральний директор Британської організації з проблем харчування професор Джуді Баттрісс зазначила, що за останні роки влада робила акцент на пропаганді здорового харчування. Проте "на сьогодні необхідно знайти способи, як допомогти людям стати фізично активними, щоб вони могли зберегти своє здоров`я до похилого віку", - сказала вона.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі