Рада попередньо дозволила навчання російською у ВУЗах. Нардепи Франківщини проголосували "за"

Рада попередньо дозволила навчання російською у ВУЗах. Нардепи Франківщини проголосували "за"

Парламентська монобільшість зробила черговий антиукраїнський крок - народні депутати вирішили заохочувати русифікацію студенства.

Верховна Рада у першому читанні підтримала закон, який "вдосконалює отримання вищої освіти" і попередньо  дозволяє навчання в університетах України російською мовою.

12 листопада 2019 року Верховна Рада проголосувала в першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти». Серед низки правок у різні закони народні депутати додали дві частини в мовну статтю.

Як повідомляє «Радіо Свобода»,  чинна редакція закону «Про вищу освіту» синхронізована з цими законами і дозволяє викладати «одну або декілька дисциплін двома чи більше мовами – державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу». Внесені зміни повертають, фактично, в освітній процес закладів вищої освіти російську мову, якій накинули маску «іноземної мови».

Щоб краще зрозуміти пропоновані зміни, за які 12 листопада віддали свої голоси народні депутати, достатньо порівняти лівий стовпчик (чинна редакція) і правий (редакція першого читання):

Рада попередньо дозволила навчання російською у ВУЗах. Нардепи Франківщини проголосували "за", фото-1

Що означають ці зміни? Що іноземні студенти, які вступатимуть передусім до вишів знаючи, що там навчання відбувається російською, відмовлятимуться навчатися державною мовою України, а їхніми заручниками стануть українські студенти. І не всі зможуть вчинити психологічний опір досвідченим викладачам, які звикли десятиліттями викладати російською і не дуже ховаються, хоча закон цього не дозволяє.

Іноді трапляються і несподівані ситуації. Нещодавно розповіли, що студенти з Тернополя, Івано-Франківська, Львова не розуміли "спільної" російської мови, якою відбувався той захід. Таким чином іноземних студентів поділили на «західняків» і «східняків». Чи це потрібно українській державі?

З огляду на такий розвиток подій науковці та громадські активісти оприлюднили відкрите звернення до голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака і міністра освіти та науки Ганни Новосад і закликають Верховну Раду та МОН зупинити спробу нової русифікації через навчання іноземних студентів.

У зверненні зазначено: "Просування російської мови в освіту за межами Росії офіційно проголошено державою-агресором одним із ключових завдань для посилення впливу на зарубіжні країни і є прямим завданням агенції «Россотрудничество» та фонду «Русский мир», на які Росія виділяє мільярди. Змінюючи законодавство з метою навчання іноземних студентів російською мовою, Україна власним коштом сприятиме досягненню цілей держави-агресора".

Майже всі присутні в Раді нардепи Прикарпаття  підтримали закон, який провідні науковці та громадські активісти назвали “черговим антиукраїнським кроком нової влади”.

Голосували наступним чином:

Ігор Фріс (“Слуга народу”) – за

Едуард Прощук (“Слуга народу”) – за

Олександр Матусевич (“Слуга народу”) – за

Андрій Іванчук (позафракційний) – за

Володимир Тимофійчук (“Слуга народу”) – за

Василь Мокан (“Слуга народу”) – за

Зіновій Андрійович (“Слуга народу”) – за

Олег Марусяк (“Слуга народу”) – за

Олена Вінтоняк (“Слуга народу”) – за

Роман Мулик (“Слуга народу”) – за

Оксана Савчук (позафракційна) – відсутня

Рада попередньо дозволила навчання російською у ВУЗах. Нардепи Франківщини проголосували "за", фото-2
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі