15:40, 26 листопада 2019 р.
Надійне джерело
У Франківську відбулась науково-практична конференція кардіологів
Сьогодні, 26 листопада, в обласному центрі Прикарпаття за ініціативою ГО «Всеукраїнська асоціація аритмологів України» та робочої групи з порушень ритму серця цієї громадської організації, Державної установи «ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України, департаменту охорони здоров’я ОДА, Івано-Франківського національного медичного університету та управління охорони здоров’я МВК відбулася освітня науково-практична конференція «День аритмології на Франківщині».
Участь у заході взяли лікарі загальної практики сімейної медицини, кардіологи та неврологи.
Із вітальними словами до учасників звернулися президент ГО «Всеукраїнська асоціація аритмологів України», професор Олег Сичов, експерт департаменту охорони здоров’я з кардіології Віктор Якимчук та проректор з наукової роботи ІФНМУ, професор Ігор Вакалюк.
Віце-президент НАМН України, президент ГО «Всеукраїнська асоціація кардіологів України», академік НАМН України, професор Володимир Коваленко привітав присутніх онлайн.
За словами професора Олега Сичова, така конференція проводиться щороку, адже кардіологія розвивається дуже швидко, і аритмологія як її частина прогресує ще швидшими темпами. «З’являються нові можливості лікування не тільки фармокологічно, але й інструментально – сучасні кардіостимулятори, дифібриляції, проведення радіочастотних абляцій. Щороку змінюються рекомендації, тому ми спільно з нашими колегами проводимо такий огляд новинок, – зазначає головний аритмолог країни. – Сьогодні всі питання присвячені аритмології. Моя доповідь стосуватиметься фібриляції передсердь. Безпосередньо від такої аритмії хворий не гине, але вона несе небезпеку порушення ритму і зростає вірогідність розвитку тромбоемболії, інсультів головного мозку, серцевої недостатності. Якщо брати всю популяцію, то миготлива аритмія досить поширена і складає близько 2%». Щоб уберегтися від ускладнень спеціаліст рекомендує контролювати рівень тиску, ліпідів, цукор крові, вагу, старатися не хворіти простудними недугами, а в разі хвороби не перевантажувати серце до повного одужання, також не зловживати тютюнопалінням та алкоголем.
Також під час конференції Олег Сичов вручив відзнаки Асоціації кардіологів України «За заслуги» експерту департаменту охорони здоров’я з кардіології Вікторові Якимчуку та проректору з наукової роботи ІФНМУ, професору Ігорю Вакалюку.
Як стверджують організатори, програма цього року спрямована насамперед на освіту лікарів загальної практики, сімейних лікарів. Вона стосується імплементації новітніх досягнень і можливостей у лікуванні серцево-судинних та споріднених з ними захворювань, зокрема аритмій серця.
Освітній курс проводився у форматі майстер-класу і включав лекції провідних спеціалістів з питань клінічної аритмології, обговорення питань діагностики, лікування та попередження ускладнень фібриляції та тріпотіння передсердь з урахуванням Національної настанови, останніх рекомендацій Європейського товариства кардіологів (2016-2019), AHA, ACC, HRS (2019) та рішень Ради експертів Асоціації кардіологів України та Асоціації аритмологів України (2019).
Після завершення конференції всі зареєстровані учасники отримають сертифікати затвердженого зразка.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:58
13 грудня
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...