• Головна
  • Як заощадити та що цікавого треба знати про підігрів помешкань. Кілька цікавих фактів про опалення
12:26, 28 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Як заощадити та що цікавого треба знати про підігрів помешкань. Кілька цікавих фактів про опалення

Як заощадити та що цікавого треба знати про підігрів помешкань. Кілька цікавих фактів про опалення

Настав холодний період року і питання опалення, заощадження на опаленні стають особливо актуальними для нас. Ось добірка цікавих фактів про опалення помешкання, які не тільки цікаво, але й корисно знати:

  • Для того, щоб 12 годин щодня протягом року горіла одна лампа потужністю 100 Вт, необхідно спалити 180 кг вугілля, внаслідок чого в атмосферу буде викинуто 425 кг СО2.
  • Закриваючи на ніч штори, можна зменшити втрати тепла через вікна.
  • Зниження рівня споживання гарячої води на 50 літрів за добу веде до щорічної економії 100 літрів мазуту.
  • Якісна теплоізоляція в будівництві – це запорука економії енергоресурсів та збереження нормального мікроклімату у приміщеннях. Втрати енергії через холодні стіни становлять 40-70 % від загальної потреби в теплі.
  • Економити електроенергію можна за рахунок кольору стін. Біла стіна відбиває 80 % спрямованого на неї світла, темно-зелена – лише 15 %, чорна – лише 9 %.
  • Кран, що протікає, призводить до витрат 7000 літрів води на рік (за умови, що вона крапає повільно). Якщо ж вода біжить тоненькою цівкою, то її втрати становитимуть до 30 000 літрів на рік.
  • При експлуатації традиційного багатоповерхового житлового будинку через стіни втрачається до 40% тепла, через вікна - 18%, підвал - 10%, дах - 18%, вентиляцію - 14%. Тому звести тепловтрати до мінімуму можливо тільки при комплексному підході до енергозбереження.

Люди гріли себе з найперших днів свого існування. Ще за часів Римський Імперії люди придумали таке рішення, яке отримало назву «гіпокауст». По суті, цим словом називалися спеціальні канали, що прорізають в стінах і під підлогою. По ним і проходило нагрітий за допомогою печей повітря, що нагрівало приміщення. Це цікаво: виходить, що центральне опалення з'явилося одночасно з «теплою підлогою».

Подібна технологія активно використовувалася аж до 15 століття, а потім, пройшовши невелике доопрацювання, продовжила застосовуватися по всьому світу ще кілька століть. 

Як заощадити та що цікавого треба знати про підігрів помешкань. Кілька цікавих фактів про опалення , фото-1

Водяне опалення. Звичний нам обігрів житла за допомогою гарячої води, був придуманий в Англії інженером на прізвище Евелін. Правда, розробив він його в першу чергу для оранжерей, а лише потім люди почали застосовувати його в житлових будинках. Варто зазначити, що весь цей час вода просто протікала по трубах, а от починаючи з 1855 року тепло почали випромінювати за допомогою радіаторів опалення, які на самому початку свого існування називалися просто: «Гаряча коробка». Власне, з тих пір мало що змінилося - змінювали один одного матеріали, форми, але суть залишалася незмінною. Переконатися в цьому досить просто - достатньо лише поглянути на розташовану у вашій кімнаті батарею опалення.

Професійні консультації щодо систем опалення, сантехніки, водопостачання і каналізації Ви можете отримати в магазинах ТЕПЛОБАЗА-ІФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #опалення #теплопостачання. системи опалення #водопостачання #сантехніка #Теплобаза-ІФ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...