Як заощадити та що цікавого треба знати про підігрів помешкань. Кілька цікавих фактів про опалення

Як заощадити та що цікавого треба знати про підігрів помешкань. Кілька цікавих фактів про опалення , pressman

Настав холодний період року і питання опалення, заощадження на опаленні стають особливо актуальними для нас. Ось добірка цікавих фактів про опалення помешкання, які не тільки цікаво, але й корисно знати:

  • Для того, щоб 12 годин щодня протягом року горіла одна лампа потужністю 100 Вт, необхідно спалити 180 кг вугілля, внаслідок чого в атмосферу буде викинуто 425 кг СО2.
  • Закриваючи на ніч штори, можна зменшити втрати тепла через вікна.
  • Зниження рівня споживання гарячої води на 50 літрів за добу веде до щорічної економії 100 літрів мазуту.
  • Якісна теплоізоляція в будівництві – це запорука економії енергоресурсів та збереження нормального мікроклімату у приміщеннях. Втрати енергії через холодні стіни становлять 40-70 % від загальної потреби в теплі.
  • Економити електроенергію можна за рахунок кольору стін. Біла стіна відбиває 80 % спрямованого на неї світла, темно-зелена – лише 15 %, чорна – лише 9 %.
  • Кран, що протікає, призводить до витрат 7000 літрів води на рік (за умови, що вона крапає повільно). Якщо ж вода біжить тоненькою цівкою, то її втрати становитимуть до 30 000 літрів на рік.
  • При експлуатації традиційного багатоповерхового житлового будинку через стіни втрачається до 40% тепла, через вікна - 18%, підвал - 10%, дах - 18%, вентиляцію - 14%. Тому звести тепловтрати до мінімуму можливо тільки при комплексному підході до енергозбереження.

Люди гріли себе з найперших днів свого існування. Ще за часів Римський Імперії люди придумали таке рішення, яке отримало назву «гіпокауст». По суті, цим словом називалися спеціальні канали, що прорізають в стінах і під підлогою. По ним і проходило нагрітий за допомогою печей повітря, що нагрівало приміщення. Це цікаво: виходить, що центральне опалення з'явилося одночасно з «теплою підлогою».

Подібна технологія активно використовувалася аж до 15 століття, а потім, пройшовши невелике доопрацювання, продовжила застосовуватися по всьому світу ще кілька століть. 

Як заощадити та що цікавого треба знати про підігрів помешкань. Кілька цікавих фактів про опалення , фото-1

Водяне опалення. Звичний нам обігрів житла за допомогою гарячої води, був придуманий в Англії інженером на прізвище Евелін. Правда, розробив він його в першу чергу для оранжерей, а лише потім люди почали застосовувати його в житлових будинках. Варто зазначити, що весь цей час вода просто протікала по трубах, а от починаючи з 1855 року тепло почали випромінювати за допомогою радіаторів опалення, які на самому початку свого існування називалися просто: «Гаряча коробка». Власне, з тих пір мало що змінилося - змінювали один одного матеріали, форми, але суть залишалася незмінною. Переконатися в цьому досить просто - достатньо лише поглянути на розташовану у вашій кімнаті батарею опалення.

Професійні консультації щодо систем опалення, сантехніки, водопостачання і каналізації Ви можете отримати в магазинах ТЕПЛОБАЗА-ІФ.

новини івано-франківськ опалення теплопостачання. системи опалення водопостачання сантехніка Теплобаза-ІФ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
142 перегляди в грудні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати