Поради батькам. Головне – не запізнитися з першим візитом дитини до стоматолога

Поради батькам. Головне – не запізнитися з першим візитом дитини до стоматолога

Багато батьків уперше знайомлять дитину зі стоматологом тоді, коли у малюка болить зуб. Дитина в такому випадку переживає справжній стрес, йому страшно, що чужа людина зробить йому ще більш боляче. Перший візит повинен мати звичайно ж ознайомлювальний характер, і причиною першого візиту не має бути біль.

Як же зробити так, щоб перший прихід до стоматолога вашої дитини був максимально комфортним?

Коли та чому вперше вести малюка до лікаря, нам розповіли фахівці «Центру Практичної стоматології».

Поради батькам. Головне – не запізнитися з першим візитом дитини до стоматолога, фото-1

Знайомити дитину з стоматологом бажано поступово. Відвідати стоматолога з дитиною потрібно вже після прорізування першого зубчика, щоб лікар розповів, як доглядати за молочними зубами, ротовою порожниною, на що звертати увагу у майбутньому. А основне – познайомитися з дитиною та подружитися з нею, адже перші зустрічі зі стоматологом у «Центрі Практичної Стоматології» - це зав’язування дружніх стосунків з Вашою дитиною, яка завдяки цьому в майбутньому не боятиметься стоматолога, а візити до нього перетворяться для неї на цікаву та пізнавальну гру. До кожного малюка у « Центрі Практичної Стоматології» індивідуальний підхід, тому у ця гра буде різною для різних дітей.

Перший свідомий візит дитини до лікаря повинен бути у 2,5-3 роки. Регулярні візити до стоматолога допоможуть виявити перші ознаки захворювання і вчасно розпочати лікування ( 1 раз на 3 місяці, 1 раз на 6 місяців). Лише лікар може визначити частоту візитів залежно від стану зубів та здоровя дитини. Під час огляду можна виявити і погані звички дітей, які впливають на формування щелеп та прикусу, як-от закусування губи чи язика…

Поради батькам. Головне – не запізнитися з першим візитом дитини до стоматолога, фото-2

Що ж відбувається під час першого візиту: лікар знайомиться з дитиною, оглядає зубки, показує їй інструменти, кожен з яких дитина може потримати у руках та навіть може спробувати себе у ролі лікаря, а саме лікування розпочинається з наступного візиту.

Батькам не потрібно слідкувати за терміном візиту -адміністратор клініки нагадає Вам, коли підійшов потрібний термін контрольного догляду.

Ранні ( а в подальшому регулярні) візити до стоматолога дозволять запобігти низці проблем із зубами навіть у старшому віці: не допустити розвитку карієсу та його ускладнень, стежити за естетичним виглядом зубів та за правильним формуванням прикусу. За останнє відповідає лікар-ортодонт, з яким тісно співпрацюють у «центрі Практичної Стоматології».

Стан усіх молочних зубів та зачатки постійних покаже рентген-діагностика – ортопантограма.

Поради батькам. Головне – не запізнитися з першим візитом дитини до стоматолога, фото-3

Успіх стоматологічного лікування залежить не лише від умінь лікаря, але й від батьків та правильного налаштування маленького пацієнта вдома.

Дитина завжди має знати, що їй робитимуть наступного разу, тоді не так страшно. Спершу розповідаю я, а батьки мають ще кілька разів повторити це вдома (як домашнє завдання).

У кабінеті краще не вживати слово «голка, укол чи боляче». Навіть якщо говорити «не боляче», дитина зазвичай пропускає частку «не» і боїться. Дуже важливо придумувати альтернативні назви чогось і подавати це у формі гри. Наприклад, як розповідати про знеболення. «Ми будемо капати тобі тропічну воду у щічку, вона засне і ми почнмо виганяти каріозних монстрів». 

Дуже важливо вчасно зупинитись і слухати дитину. Можуть бути випадки, коли вона просто не налаштована на лікування, засмучена чи просто налякана чимось іншим. Тоді я відпускаю її додому, щоб вона відпочила. Зазвичай, наступного разу усе проходить добре. Батьки часто цього не розуміють, бо хочуть за один візит вилікувати усі зуби. Але краще робити це поступово, без стресу для дитини. 

Поради батькам. Головне – не запізнитися з першим візитом дитини до стоматолога, фото-4

«Центр Практичної Стоматології» - це сучасна сімейна стоматологічна клініка в Івано-Франківську повного спектру стоматологічних послуг, де кожен фахівець спеціалізується у притаманній йому області і виконує свою роботу якнайякісніше. Завдяки команді досвідчених лікарів та використанню високотехнологічного стоматологічного обладнання «Центр Практичної Стоматології» надає комплексні послуги у всіх напрямках стоматології та пластичної хірургії.

Лікарі-стоматологи клініки спеціалізуються на лікуванні захворювань ясен і слизової оболонки (парадонтологія), ендодонтичному лікуванні кореневих каналів будь-якої складності, на встановленні зубних імплантів, реставрації зубів, естетичній стоматології тощо.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі