Чи можливо від каміна обігріти будинок? Економна система опалення на базі камінної топки

Чи можливо від каміна обігріти будинок?  Економна система опалення на базі камінної топки, pressman

Чи можливо від каміна обігріти будинок? Як найраціональніше встановити камінну систему опалення? Що треба врахувати при монтажі?
Чи можна зробити камінний обігрів в житловому будинок, чи тільки в новобудові?

Сучасні камінні топки - це досить потужні опалювальні агрегати. Залежно від розміру, моделі, і режиму горіння їх потужність коливається в середньому в межах 3-20 кВт, що дозволяє побудувати досить гнучку систему опалення.

Склад системи: 

  • Димохід
  • Камінна топка «закритого» типу зі склом
  • Конструкція каміна з конвекційним контуром - теплоізольованим об'ємом, всередині якого розташована камінна топка і в якому відбувається основний теплообмін - теплоносій повітря забирає тепло від гарячої топки
  • Декоративна частина каміна (облицювання, портал)
  • Система теплоізольованих каналів (повітроводів) для розподілу гарячого повітря по приміщеннях
  • Декоративні решітки в місцях виходу гарячого повітря (регульовані або нерегульовані)
  • Опціонально: система нагнітання конвекційного повітря (вбудована в камінну топку або окремий блок)

Середній час роботи на одному завантаженні в залежності від моделі в номінальному режимі може становити 5-10 годин. 

Природно, що витрата дров при горінні, відповідає режиму надходження повітря на горіння - від мінімального в редукованому режимі, до максимального в максимальному режимі і може складати від 0,3 до 4 кг на годину. Як Ви бачите, параметри топок дуже сильно варіюються, і виробники намагаються вказувати максимальну потужність в документації - Ваше завдання з'ясувати параметри в номінальному режимі - тобто найбільш використовуваному. При цьому, зверніть увагу і на інші режими: мінімальний покаже, наскільки Ваша топка стає економічніше при зменшенні подачі повітря (максимальний час горіння на одному завантаженні), максимальний - яким тепловим потенціалом Ви зможете скористатися при необхідності в швидкому теплі і при інтенсивному обігріві взимку ( максимальна потужність).

Виходячи з потреби приміщення в обігріві, можна обчислити потужність, необхідну для опалення приміщень Вашого будинку. Звичайно, такий показник як потужність опалювальної системи дуже сильно залежить від ступеня теплоізоляції будинку, однак для середньої якості теплоізоляції і при середній висоті стель 2,8 м, приблизно діє правило - 1 кВт на 10 м2 площі.
Таким чином, топка з середніми параметрами 10 кВт здатна комфортно обігріти площу близько 100 м2. 

Подальше завдання при облаштуванні повітряної системи опалення - правильно розподілити тепло по будинку. Це завдання виконує система гнучких теплоізольованих каналів, по яких гаряче повітря з конвекційного контуру каміна надходить в інші приміщення будинку, квартири або дачі.

Система дистрибуції повітря може функціонувати як за рахунок природної конвекції, так і за рахунок примусового нагнітання (або комбіновано). Якщо система розподілу повітря має в основному вертикальну спрямованість, то цілком можливо обійтися природною конвекцією (при цьому гаряче повітря виходить досить інтенсивно). Якщо інші приміщення віддалені від місця розташування каміна і передбачається тривала горизонтальна розводка, без агрегатів нагнітання не обійтися. Крім того, нагнітальна система збільшує комфортність використання каміна, включаючись автоматично при досягненні певної температури на вході. Також, додатковий відбір тепла можна здійснювати (хоча це і необов'язково) від ділянки димоходу (якщо використовується н.ж. труба) безпосередньо на наступному за каміном рівні (поверсі) будинку - якщо камін встановлений на 1-му поверсі і димар проходить всередині приміщення 2 -го поверху або мансарди - в такій ситуації доцільно облаштувати другий конвекційний контур навколо димохідного каналу. При цьому дану ділянку димоходу бажано реалізувати т.зв. радіаторного типу (з ребрами тепловіддачі). Проте, слід пам'ятати, що камінні топки нового покоління реалізовані таким чином, щоб більшу частину тепла акумулювати усередині конвекційного контуру, де і відбувається основний теплообмін. Для цього прогресивні виробники обладнують свої топки системами подвійного згоряння, при використанні яких, велика частина незгорілих залишків палива допалюються в спеціальних зонах з спрямованою подачею повітря (ще краще - попередньо нагрітого) та інколи з використанням каталізатора (каталізуючого шибера) або теплообмінника (пропускання димів за системою розпечених каналів). Такі системи сприяють додатковому приросту потужності топки. Крім того, використання системи подвійного згоряння дозволяє звести до мінімуму викид шкідливих продуктів згоряння в атмосферу (для деяких сучасних топок даний показник майже дорівнює нулю!).

Ми пропонуємо найширший вибір камінних топок від більшості провідних виробників і готові надати кваліфіковані консультації при купівлі даного виду продукції.. 

Чи можливо від каміна обігріти будинок?  Економна система опалення на базі камінної топки, фото-1

Івано-Франківськ, вулиця Приозерна, 15
0(34)254-31-03, 0(67)836-20-31

каміни камін камінна справа камінна система опалення опалення. камінна топка чавунна топка топка івано-франківськ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
79 переглядів в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати