Нове життя старих дверей: у Франківську відреставрували ще одні двері

Нове життя старих дверей: у Франківську відреставрували ще одні двері , Андрій Гук

Франківськ, який треба берегти: завдяки громадскій ініціативі в місті вже відреставрували понад три десятки дверей.

В Івано-Франківську встановлені чергові відреставровані двері в будинку №5 на вулиці Лесі Українки.

"Раді і мешканці, які і кавою хотіли гостити і трохи фінансово долучились. А ось звідки решта суми - зараз розповім майже казкову історію. Пише мені одна дівчина: "Марічко, хочу підтримати ініціативу. Давайте відреставруємо двері. Я готова профінансувати". Ось так просто. До слова, небайдужа меценатка ані живе, ані працює поруч, просто хотіла зробити добру справу. Двері ми вибирали на Лесі Українки, пригледіла їх ще коли минулого року щодня тут проходила до розкопок Тисменицької брами - тут класна автентична ручка і решітки",- пише в одній із відкритих груп у Facebook засновниця ініціативи, кординаторка  громадської організації Франківськ Який Треба Берегти Марія Козакевич. 

Нове життя старих дверей: у Франківську відреставрували ще одні двері , фото-1 Нове життя старих дверей: у Франківську відреставрували ще одні двері , фото-2 Нове життя старих дверей: у Франківську відреставрували ще одні двері , фото-3 Нове життя старих дверей: у Франківську відреставрували ще одні двері , фото-4

Раніше двері були забиті металевою сіткою, зараз тут фацетоване скло в рідній дерев'яній рамі, його зняли і весь час зберігали в підвалі, і згадали за нього коли  забирали двері на реставрацію. Якщо уважно придивитись - то видно темні плями на дверях, то сліди пожежі. Завдяки дверям можна прочитати історію будинку. - можливо, то з часів другої світової, а може й побутове загорання.


Тепер, коли вулиця пішохідна, двері стануть ще одним магнітом.

"Дякую реставраторам, мешканцям і Аліні, яка таким хорошим вчинком виявила любов до рідного міста. Побільше б таких містян і таких вчинків!", - завершує розповідь Марія. 

Було

Нове життя старих дверей: у Франківську відреставрували ще одні двері , фото-5

Стало

Нове життя старих дверей: у Франківську відреставрували ще одні двері , фото-6
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
56 переглядів в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати