Еко-туризм: на Прикарпатті презентуюють путівник для бьордвотчерів

Еко-туризм: на Прикарпатті презентуюють путівник для бьордвотчерів, Андрій Гук
На березі Бурштинського водосховища, що в Івано-Франківській області, 30 листопада відбудеться презентація туристичних путівників для пташиних фанів.

Про це повідомляє Eco-Halych: Wildlife Rehab у Facebook.

"Туристичні путівники для пташиних фанів видано в межах проєкту "Екотуризм – шлях до збереження природного різноманіття в місцевих карпатських громадах", який реалізувала "Eco-Halych: Wildlife Rehab Реабілітація дикої природи". У путівниках описано багато цікавих біотопів дорогою від Львова до Галича, де можна зупинитися для бьордвотчингу", - йдеться в дописі.

Еко-туризм: на Прикарпатті презентуюють путівник для бьордвотчерів, фото-1

Презентація цих видань відбудеться 30 листопада о 12.00 год, підчас відкриття нової туристичної атракції орнітологічного маршруту зі Львова до Галицького національного природного парку)на березі водно-болотного угіддя міжнародного значення Бурштинського водосховища (с. Користовичі), біля нещодавно спорудженої оглядової орнітологічної вежі.

Еко-туризм: на Прикарпатті презентуюють путівник для бьордвотчерів, фото-2

"Запрошуємо на відкриття усіх любителів подорожувати дикою природою!", - додають організатори.

Довідка.

Бьордвотчінг– одне з найбільш цікавих і миролюбних захоплень. Дослівно з англійської birdwatching перекладається як "спостереження за птахами".

У наші дні цей рух найбільш поширений у Європі та Америці. За популярністю серед американців бьордвотчінг займає друге місце після рибалки – майже 80 мільйонів людей залучено до найгуманнішого полювання у світі – полювання з фотоапаратами. На сьогодні це один з найпопулярніших видів екотуризму.

Еко-туризм: на Прикарпатті презентуюють путівник для бьордвотчерів, фото-3

Як з'явився бьордвотчінг

Початком аматорської орнітології можна вважати 1789 рік, коли в Англії була видана книга Гілберта Уайта "Природна історія і старожитності Селборна". У ній, крім іншого, був опис походів на природу і спостереження за звичками птахів. Тоді книга не здобула належного інтересу, але за деякий час вона стала досить популярною, і все завдяки захоплюючим оповіданням про птахів. Термін "бьордвотчінг" з'явився в 1901 році, його придумав орнітолог Едмунд Селус. Видана ним книга мала назву "Спостереження за птахами" (Bird Watching). Це словосполучення швидко увійшло в побут і стало назвою популярного руху. В той час люди поступово почали усвідомлювати, що природа потребує захисту, а виготовлення та колекціонування опудал із птахів і тварин – варварство. Поштовхом до набуття бьордвотчінгом особливої популярності послужила книга з малюнками художника-анімаліста із США Роджера Торі Петерсона, що вийшла в 1934 році. Польовий визначник птахів буквально став бестселером. Донині подібні книги видаються в Європі та Америці величезними тиражами.

Еко-туризм: на Прикарпатті презентуюють путівник для бьордвотчерів, фото-4

Як стати бьордвотчером

Для цього заняття не обов'язково витрачати великі суми грошей на придбання техніки – просто виходь і спостерігай. Але все ж краще обзавестися деякими атрибутами: достатньо бінокля, фотоапарата, польового визначника видів птахів, блокнота для заміток і любові до природи.

Почніть спостереження за пернатими, які живуть у безпосередній близькості від вашого будинку. Повірте, ви будете приємно здивовані великою кількістю птахів, які оточують вас щодня. Поступово географія ваших походів буде розширюватися, до того ж з'явиться спортивний азарт.

Еко-туризм: на Прикарпатті презентуюють путівник для бьордвотчерів, фото-5

Багато видів птахів буває легше розпізнати за їхнім співом, тому, крім візуального спостереження, необхідно орієнтуватися у звуках, які видають пернаті. Спостерігати за птахами можна як самому, так і в компанії. Але пам'ятайте, шашлики, алкоголь і веселощі на природі не сумісні з бьордвотчінгом. Необхідно цінувати тишу і бути коректним до об'єкта спостереження

Хобі або змагання? З повною упевненістю можна сказати, що в бьордвотчінгу присутній як елемент хобі, так і змагальний інтерес. По всьому світу проходять різні тематичні фестивалі в дні спостереження за птахами. Мета учасників – побачити якомога більше птахів за певний проміжок часу. Особливо популярний конкурс "Великий рік", коли бьордвотчери підраховують кількість побачених або сфотографованих видів птахів за поточний рік. Але для більшості спостереження за птахами – це просто хобі, коли виїжджають цілими сім'ями, з дітьми, у вихідні на природу. Не так давно аматорський рух перетворився в цілу індустрію. Для бьордвотчерів створюються спеціальні клуби, друкуються книги з докладним описом птахів, у яких орнітологи-аматори можуть відзначати галочкою побачених птахів у їх природному середовищі існування. Похід до зоопарку в залік не йде. Спеціальні фірми займаються організацією турів до різних країн для спостереження за рідкісними видами, надаючи гідів-провідників. Подібні поїздки підходять для досвідчених і забезпечених бьордвотчерів. Орнітологічний туризм віднедавна стає світовим трендом.

Еко-туризм: на Прикарпатті презентуюють путівник для бьордвотчерів, фото-6
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
22 перегляди в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати