Розформування муніципальної варти за хабар. Марцінків пропонує з трьох структур створити одну

Покарання за хабар 

Двох працівників комунального підприємства «Муніципальна варта» затримали під час отримання хабара від підприємця. Гроші вартові вимагали за те, щоб не складати протокол за фактом продажу алкоголю неповнолітнім. 

Як розповідає речниця управління СБУ в Івано-Франківській області Марія Римар, вартових затримали “на гарячому”. Вони вимагали хабар у місцевого підприємця. Мова йде про 3000 гривень. «Відбувалося це не вперше, можна говорити про організовану схему. Їм буде оголошено про підозру, також буде відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 368 ККУ “Одержання неправомірної вигоди службовою особою”, – каже речниця УСБУ, пишуть Версії..

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у соціальній мережі одразу відреагував на скандал довкола «Муніципальної варти». «В силу останніх подій розумію, що розформування вартових – на часі! На наступну сесію міської ради підготуємо рішення про створення єдиної структури з «Муніципальної варти», «Муніципальної інспекції з благоустрою» та  «Івано-Франківської міської аварійно-рятувальної служби». Краще менше організацій, але якісніша робота», – зазначив мер. 

Також Марцінків вирішив відсторонити Андрія Прусака від посади керівника вартових, його поки що заміняє Михайло Шутак. А начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Ігор Влізло повинен провести розслідування щодо неправомірних дій муніципалів і здійснити переатестацію керівників.

Марцінків вважає, що це правильно 

Руслан Марцінків наголошує: його рішення розформувати «Муніципальну варту» та відсторонити Прусака було виваженим. Мовляв, логіка в об’єднанні трьох структур є. Нову службу можна буде зробити більш динамічною, зменшити кількість працівників та підвищити заробітну плату. Важливо провести переатестацію, подивитися, хто там працює. 

Марцінків нагадує, що муніципали формувались з учасників бойових дій, які повертались з фронту і не мали де працювати, а також із колишніх правоохоронців. «Очевидно, десь пішов збій, бо ці двоє, яких взяли на хабарі, працювали якраз у правоохоронних органах. Тому нам треба подумати, чи варто цих людей брати у муніципальні структури. Не можна, звичайно, говорити про всіх, не всі погані. Але такі моменти є», – каже мер. 

За словами Марцінківа, у «Муніципальній варті» є багато хороших та порядних людей. Але те, що відбулось, – це тривожний дзвіночок. «Тому я прийняв таке рішення і думаю, що воно правильне. Об’єднання трьох структур в одну зменшить витрати з міського бюджету і дисциплінує працівників», – наголошує Марцінків. 

До речі, це не вперше міський голова заговорив про об’єднання трьох структур. Ще 23 вересня мер висловив думку, що в місті забагато структур, але наголошував, що всі робочі місця мають бути збережені. Тепер Марцінків зізнається, ця ідея справді з’явилась у нього ще до випадку з хабарем. Каже, що ці структури часом дублюють функції одна одної. Наприклад, інспекція з благоустрою займається питанням хаотичної торгівлі. «Муніципальна варта» – також. Щодо вивісок, муніципалам ніхто не заважає за це штрафувати… 

За словами мера, можна зробити одну структуру з одним керівником, але декількома відділами: з благоустрою, охорони, патрулювання тощо. «Якщо ми говоримо про прибирання вулиць, то, можливо, треба мати декілька окремих структур: хтось спеціалізується на парках, дехто – на вулицях, інші – на дворах. Тут, можливо, потрібна конкуренція», – зауважує міський голова.

Хто стане новим керівником нової структури – наразі невідомо. Також невідома її назва. Чи допоможе це уникнути хабарництва, Марцінків не впевнений. «Ми відфільтруємо людей, подивимось, де є ризики. Частково буде скорочення. Тут має бути більше порядку. Я понад рік вже бачу, що почались якісь не дуже добрі процеси», – каже Руслан Марцінків. 

Інспектори проти? 

Начальник управління комунальної політики департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Мирослав Федорків, він же керівник «Муніципальної інспекції з благоустрою», висловлюється проти об’єднання. Каже, що вони є частиною комунального департаменту, в той час як МАРС та «Муніципальна варта» – окремі комунальні підприємства. 

За словами Федорківа, потрібно розуміти, що ці підрозділи працюють в рамках різного трудового законодавства. По-друге, на думку чиновника, у них всіх дуже різні завдання, обов’язки та специфіка роботи. Мовляв, МАРС – це оперативно-рятувальний підрозділ, який негайно виїжджає на місце події та реагує на небезпеку. «Муніципальна варта» – це люди, які охороняють комунальне майно та громадський порядок, борються із асоціальними людьми на вулицях міста та патрулюють озеро, парк тощо. Натомість інспектори з благоустрою контролюють процес прибирання комунальних територій, благоустрій в місті, рекламу, вивіски, фасади – словом, працюють над тим, щоб міська господарка була в порядку. 

«Ці підрозділи по-різному виконують свої обов’язки, десь успішніше, десь не так добре. Але мені здається, що об’єднання ускладнить контроль за всіма працівниками», – зауважує чиновник. 

Федорків об’єднання порівнює з тим, як працює Національна гвардія, Національна поліція та Збройні сили України. Мовляв, їх не роблять однією структурою, хоча вони всі ходять у формі. «Так само не можна об’єднати освіту, культуру та соцзахист. Тому запропоноване об’єднання – це питання, яке потрібно добре вивчити. І головне, щоб рішення пішло на користь місту», – акцентує Мирослав Федорків. 

Зміни, за його словами, потрібні і, можливо, навіть у кадровій політиці. Наразі в інспекції з благоустрою працює 20 осіб. Федорків каже, що у них нормальна комплектація, щоб виконувати поставленні завдання та обов’язки. «Але яке буде рішення керівництва, так і буде. Та у нас є налагоджена робота, наша філософія і кодекс, за яким ми працюємо», – наголошує Федорків. 

Залишитись окремою структурою 

Керівник комунальної установи «Івано-Франківська міська аварійно-рятувальна служба» Олег Бевський каже, що раз мер вирішив, значить так і буде. Він сподівається, що МАРСіани залишаться окремим підрозділом чи то у структурі варти, чи у якісь іншій. Посадовець наголошує, що у них специфічні завдання: гасіння пожеж, недопущення надзвичайних ситуацій тощо. Крім того, франківський МАРС пройшов державну атестацію і може займатись ліквідацією надзвичайних ситуацій у 27 напрямках. Саме тому, на думку Бевського, навколо об’єднання будуть ще дискусії. А ще важливою буде думка юристів, які мають сказати, чи можна це робити. 

Наразі в комунальній установі працює 18 осіб, 16 з них – пожежники-рятувальники, тому, за словами керівника МАРСу, скорочувати нема кого. Від початку 2019 року МАРСіани понад 400 разів виїжджали на виклики. «У нас великий спектр діяльності. Ми знайшли свою нішу, звільняємо працівників ДСНС від менш важливої роботи, наприклад, рятування собак, кішок, голубів. Вони ж мають можливість сконцентруватися на іншому», – зазначає чиновник. Взагалі Бевський не проти об’єднання, проте на обговореннях цього питання відстоюватиме свою точку зору – залишення МАРСу окремою структурою. 

«Ми живемо не своїм розумом» 

В «Муніципальній варті» коментують об’єднання неохоче. В. о. керівника вартових Михайло Шутак говорити нічого не може, бо немає інформації, коли і як відбуватиметься об’єднання. «Ми живемо не своїм розумом. Не нам вирішувати, об’єднуватися чи ні. Якщо розроблять механізм цього, то тоді, може, ми будемо давати якісь свої рекомендації. А наразі я нічого не можу сказати», – зазначає Шутак. 

Він додає, що у варті працює зараз 72 особи. Коментарів щодо випадку з хабарем та про ймовірне скорочення не дає. 

«Правильне рішення» 

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Ігор Влізло також каже, що не може коментувати події із хабарем, оскільки він веде службове розслідування. Зауважує, що вже організовували велику нараду із муніципалами та фахівцями з запобігання корупції. «Вони зрозуміли, що так, як колись, не буде. Контроль буде щоденний і щогодинний. Категорично заборонено ходити з якимись перевірками у магазини», – зазначає Влізло. 

Чиновник погоджується, що об’єднання потрібне. Зробити одну структуру можна з муніципалів та інспекторів з благоустрою, оскільки ті мають схожі завдання, акцентує він. 18 грудня планується сесія міської ради, під час якої запропонують провести це об’єднання. Взагалі, процес реорганізації довгий, на нього може піти і два місяці. А ще обов’язково відбудеться переатестація працівників. 

«Як воно буде і яка це буде структура – час покаже. Зберуться міський голова, юристи, фахівці, і подумаємо, що робити. Можливо, функції поміняємо або заберемо щось. Нам важливо зробити статут нової структури таким, де не буде корупційної складової», – підкреслює Влізло. 

Попри все, чиновник виступає проти приєднання МАРСу до нової структури. Каже, що він має бути самостійним підрозділом, тим більше, що корупційних ризиків у його діяльності немає. 

«Кожен із нас висловить свою думку, і, думаю, керівництво міста прийме правильне рішення», – висловив сподівання Ігор Влізло. 

Людмила ОЛЕНЮК

новини івано-франківськ муніципальна варта розформування хабар марцінків
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
69 переглядів в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Бізнес
Dnipro-M створює надійний інструмент для того, щоб Ви могли насолоджуватися робочим процесом та якісним результатом. Але тільки з Вашою допомогою ми зможемо вдосконалювати свою продукцію та розвиватися! І за Ваш зворотній зв'язок ми даруємо бонуси! 3 простих кроки для отримання бонусів: 1. Дайте відповідь на декілька простих запитань https://forms.gle/2HUDGmHjUPee1WF26 ;2. Отримуйте 50 гривень на першу покупку;3. Розрахуйтесь бонусами при покупці на сайт...
Спорт
Про це повідомив Михайло Яремчук. Перемогла збірна команда викладачів та тренерів циклових комісій з ігрових та силових видів спорту. Друге місце отримала збірна теоретиків навчального корпусу та циклових комісій зимових видів спорту і гімнастики, а замкнули трійку призерів збірна команда легкоатлетів та плавців.
Здоров'я
Про справжній прорив у стоматології заявили вчені з Колумбійського університету, вони розробили метод вирощування зубів. Для цього потрібно всього два місяці. Науковці пояснили, мовляв, за такий короткий час на основі застосування стовбурових клітин і стимуляторів росту вдалось виростити справжній зуб. Експерименти на тваринах пройшли успішно. Наступний етап досліджень проводитимуть на людях. Якщо все вдасться, вчені запевняють, що від багатьох послуг стом...
Влада
Аграрний комітет Верховної Ради розглядатиме закон про обіг землі за зачиненими дверима, про це у на своїй сторінці у Facebook написала франківська нардепка Оксана Савчук. "Слуги народу проголосували за закритий режим аграрного комітету. Хочуть розглядати закон про обіг земель сільськогосподарського призначення за зачиненими дверима. Жодної прозорості. Зловживання та грубі порушення членів комітету", - відзначила Савчук.
Суспільство
Рішення Верховного Суду України свідчить, що у випадку ДТП, винуватцем якого став пішохід, він мусить компенсувати витрати на ремонт транспортного засобу. Позов можна подати навіть до загиблого пішохода.Рішення Верховного Суду України свідчить, що у випадку ДТП, винуватцем якого став пішохід, він мусить компенсувати витрати на ремонт транспортного засобу. Раніше такої практики не було – в Україні пішоходи-порушники, зазвичай, не несли матеріальної відповід...
Екологія
11 грудня о 17:08 працівники КП «Міська аварійно-рятувальна служба» (МАРС) виїхали у село Хриплин на вул. Пресмашівська, 1. Працівники ПП “Вестхім” палили на території підприємства сміття, серед якого автошини та поліетилен, розповів у ФБ працівник МАРСу Олег Лемчик. «Чорний їдкий дим накрив приблизно половину села Хриплина. Вогнеборцям знадобилось більше як 30 хв., щоб приборкати вогонь, розгребсти купу тліючих автошин та ліквідувати окремі джерела їдкого...
Культура
Сьогодні, 12 грудня, в Івано-Франківську провели семінар «Карпатська дорога смаку як інструмент розвитку сільських територій».  Цей семінар провели в рамках проєкту ЄС “Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні”. Національна експертка з питань створення та розвитку “Доріг вина та смаку” Валерія Боднаренко каже, що метою проєкту є сприяння розвитку сільських територій в Україні, завдяки підвищенню конкурентноспроможності місцевих виробникі...
Різне
Ця пoвчaльнa, мудрa icтoрiя змуcить вac пeрeглянути cвoє життя i, мoжливo, нaвiть кaрдинaльнo змiнити cвoї пoгляди! У oднoгo cултaнa булo чoтири дружини. Нaйбiльшe вiн любив cвoю чeтвeрту дружину – нaймoлoдшу i нaйлacкaвiшу. Cултaн дaрувaв їй бaгaтi oдягу, кoштoвнocтeй, дoглядaв її бiльшe вciх. I вoнa булa вeceлою i приносила йому радість. Вiн любив i cвoю трeтю дружину – виняткoву крacуню. Вирушaючи в iншi крaїни, вiн зaвжди брaв її з coбoю, щoб вci бaчил...
Влада
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків відреагував на затримання та арешт свого заступника свободівця Олексія Кайду заарештували. "Мого заступника, який в декреті заарештували! Причина відстоювання позиції проти продажу землі сільськогосподарського призначення! Нагадаю, що нам один раз вже обіцяли, що ми станемо власниками заводів і параходів - так звані ваучери! Чим це закінчилось ми пам’ятаєм! Колір інший, метод той самий!" - написав на своїй...