• Головна
  • Інклюзивне навчання в Україні: особливості адаптації в школах
Реклама
06:37, 8 грудня 2019 р.

Інклюзивне навчання в Україні: особливості адаптації в школах

Реклама

Перелік обладнання для інклюзивного навчання та широкий вибір товарів для НУШ

Після того, як розпочалися реформи НУШ, інклюзивна освіта в Україні вийшла на новий рівень. Вона розвивається швидкими темпами, тож і перелік обладнання для інклюзивних класів постійно поповнюється новими навчальними засобами.


Перші результати змін уже помітні: тепер спеціалізоване розвивальне обладнання для інклюзивних кабінетів не потрібно замовляти за кордоном і місяцями чекати на поставку. Все необхідне батьки та вчителі можуть купити онлайн, в одному інтернет-магазині. Так набагато зручніше, адже постачальник надає не лише швидку безкоштовну доставку по Києву й в Україні, а й необхідні методичні консультації.

Наступного року цій освітній галузі також приділятиметься величезна увага: до держбюджету закладено близько 504,5 млн грн на її фінансування. Яке саме обладнання Міністерство освіти й науки України рекомендує для оснащення нових українських шкіл? Розглянемо далі.

Актуальний перелік обладнання для інклюзивної освіти

Щоб допомогти вчителям з облаштуванням кабінетів, МОНУ розробило список рекомендованого обладнання, куди увійшли найнеобхідніші товари та набори для інклюзивного навчання. Він постійно доповнюється, та все ж слугує чудовим орієнтиром для шкіл, що лише починають впроваджувати інклюзію.

Все обладнання для інклюзивних класів можна умовно поділити на такі групи:

·Товари для реабілітації та ЛФК. Сюди входять реабілітаційні бруси, різноманітні тактильні доріжки, універсальні спортивно-ігрові набори й майданчики, модульні конструктори для інклюзивного навчання.

·Пісочна терапія й анімація. Кінетичний та звичайний пісок і додаткові аксесуари для роботи з ними на заняттях. До найцікавішого інноваційного обладнання в цій категорії можна віднести інтерактивну пісочницю. Вона лише недавно потрапила до переліку обладнання для ресурсної кімнати, але вже здобула чимало позитивних відгуків від педагогів і батьків учнів з особливими потребами.

·Дидактичний матеріал для інклюзивного навчання та обладнання для корекційної педагогіки: бізіборди, навчальні картки та пазли, сортери й головоломки, конструктори та іграшки для проведення сюжетно-рольових ігор. Повний перелік корекційного обладнання доступний на сайті Міністерства.

·Інтерактивне обладнання. Завдяки розвитку інклюзії в Україні, сучасний інтерактивний дисплей Брайля та інше корекційне обладнання для незрячих купити можна не лише в спеціалізованих магазинах, а й у постачальників навчального обладнання разом з іншим оснащенням для шкіл.

·Спеціалізовані меблі й додаткове обладнання. Переважно це стосується дітей з порушеннями опорно-рухового апарату. Їм часто необхідні допоміжні засоби щоб вільно пересуватися та з комфортом почуватися в шкільних приміщеннях.

·Комп’ютерне, мультимедійне, демонстраційне обладнання, яке часто йде в комплекті зі спеціалізованим програмним забезпеченням: магнітно-крейдова й мультимедійна дошка, відеопроєктор, комп’ютери чи ноутбуки тощо. Вони можуть використовуватись як для загального розвитку всього класу, так і для корекції дітей із тяжкими порушеннями зору, слуху тощо.


·Обладнання для сенсорної інтеграції. Одна з найширших категорій обладнання для інклюзії, яку ми пропонуємо розглянути детальніше.

Яке обладнання для сенсорної кімнати купити?

Однією з найулюбленіших у школярів початкових класів є кімната сенсорного розвитку — вона дуже нагадує їм дитячі ігрові кімнати та майданчики. Але, окрім відпочинку, розслаблення, відновлення сил, перебування в такій кімнаті допомагає ще й корегувати поведінку в дітей із спеціальними потребами та особливостями розвитку. Для цього потрібно підібрати лише відповідне обладнання для ресурсної кімнати.

Рекомендоване обладнання для кабінету психологічної реабілітації

Вибір навчальних засобів для кімнати сенсорного розвитку вражає:

·різноманітне світлове обладнання: колони, гірлянди, фонтани, імітація зоряного неба — м’яке різнокольорове світло чудово вгамовує збудження навіть у гіперчутливих дітей;

·м’які іграшки, покривала, обтяжуючі пледи й жилети — все, у що можна загорнутися для відчуття затишку;

·сухі басейни з кульками чи іншими наповнювачем (бувають різної форми та кольору, з підсвіткою чи без);

·зони відпочинку: гамаки, печери, темні кімнати;

·м’ячики-антистрес й різні види масажерів.

Обираючи необхідне серед переліку комплектів для інклюзивного навчання, зверніть увагу на якість і безпечність цих товарів. Як і будь-яке обладнання для школи, що постійно використовується для занять із дітьми, товари для інклюзії також повинні відповідати всім стандартам і вимогам МОНУ.

Якщо вам цікаво дізнатися більше, підібрати обладнання для інклюзивного кабінету в своєму навчальному закладі чи отримати методичні поради щодо використання товарів для інклюзії — телефонуйте (044) 353-33-77 чи обирайте все необхідне за посиланням https://b-pro.com.ua/.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...