08:09, 13 грудня 2019 р.
Надійне джерело
Рада знизила штрафи за неофіційне працевлаштування
Метою Закону є зменшення економічно необґрунтованих штрафних санкцій за порушення норм трудового законодавства України.
Як раніше зазначав нардеп від "Слуги народу", голова податкового комітету Данило Гетманцев “З 1 січня 2017 року набули чинності нові штрафи для роботодавців, для бізнесу. Штрафи драконівські – в розмірі 10 мінімальних заробітних плат, 30 мінімальних заробітних плат, 100 мінімальних зарплат. Вони були введені для того, щоб вивести (з тіні, – ред .) зарплати в конвертах. А сталося те, що сьогодні підприємцю, ніж платити штраф в 120 тисяч гривень, краще заплатити хабар працівнику інспекції з питань праці або ж зареєструвати нову фірму. Це спровокувало великі корупційні прояви в контролюючих органах. Я переконаний, що зарплати в конвертах – не сама проблема, а симптом загальної тіньової економіки. І симптом не можна лікувати жорсткими заходами з боку держави".
Верховна Рада України в четвер, 12 грудня, прийняла закон, який зменшує розміри штрафів за порушення вимог трудового законодавства. Йдеться, зокрема, про відмову від трудового контракту з співробітниками.
За закон Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців України) проголосували 267 нардепів.
Відповідно до закону, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи в повний робочий час, встановлений на підприємстві, і виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків карається в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого вчинено порушення.
При цьому до юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої-третьої груп, застосовується попередження.
Якщо ж таке порушення було вчинене повторно протягом двох років з дня виявлення порушення - воно карається в тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Крім того, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці карається в двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Нагадаємо, що у липні Верховний суд постановив, що закон не забороняє встановлювати зарплату в гривневому еквіваленті до курсу іноземної валюти.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
09:18, Сьогодні
13:27, 1 грудня
22:24, 1 грудня
2
12:40, 4 грудня
12:40, 4 грудня
1
live comments feed...