• Головна
  • Ніяк не можете з’ясувати причину дратівливості , або ж навпаки – хронічної втоми?
13:52, 27 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Ніяк не можете з’ясувати причину дратівливості , або ж навпаки – хронічної втоми?

Ніяк не можете з’ясувати причину дратівливості , або ж навпаки – хронічної втоми?

Можливо вся справа в неврастенії ?

Неврастенія, як захворювання належить до так званих «хвороб сучасності» та притаманна все більшій кількості людей, як серед осіб поважного віку, так і серед молоді.

Неврастенія - це комплекс симптомів, до яких належить:

·постійна та безпричинна дратівливість що не поясненна факторами зовнішнього середовища;

·хронічна втома;

·порушення сну;

·швидке виснаження;

·сонливість.

Це захворювання спричинене підвищенням темпу життя, при якому часте психоемоційне перенавантаження, стреси, погана екологія, порушення режиму праці та відпочинку, погане та невчасне харчування, нестача вітамінів, мінералів та мікроелементів слугує погіршенню загального психоемоційному стану та здоров’я в цілому. Цей список факторів можна продовжувати, адже кожен із нас в тій чи іншій мірі стикається із даною недугою та знає про що іде мова.

КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ НЕВРАСТЕНІЇ

Виділяють три основні стадії прояву цього  захворювання у людей, незалежно від віку і статі :

·гіперстенічна;

·дратівлива слабкість;

·гіпостенічна неврастенія.

При першій стадії захворювання ми відчуваємо тільки підвищену дратівливість, збудливість (людина заводиться із півоберта) . Ця короткочасна втрата самоконтролю може бути спричинена будь-якими дрібницями, що за звичайних умов не завдають нам посиленого  клопоту (шум, черги в магазинах, телефоні дзвінки, зміна погоди, тощо.) Це тягне за собою почастішання головного болю, зниження працездатності, уваги.

Наступною стадією виступає поява до вже вищезазначених симптомів блискавичної  втоми. Неадекватна та необґрунтована злоба до гучних звуків, запахів, яскравого світла, тільки посилюється в зв’язку із нічним безсонням, що тягне за собою постійну втому вдень, зниження апетиту та парестезії (відчуття свербіння , поколювання на тілі, якого насправді немає).

Фінальною стадією є постійна фізична слабість, апатія, емоційне виснаження, та відчуття невизначеності, страху. Цілодобові тривожні думки, страх, безсилля.

Слід зазначити, що в лікуванні неврастенії головною запорукою є розуміння та сприйняття даної проблеми. Цураючись та нехтуючи із зверненням за допомогою, ми тільки ще більше шкодимо собі, хибно вводимо себе в самообман, ілюзію контролю ситуації. 

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ НЕВРАСТЕНІЇ

Після детального збору анамнезу, стадії та визначення проявів неврастенії лікар проводить обстеження для виключення або підтвердження можливих хвороб у пацієнта, фоновим захворюванням якого може бути неврастенія. Це такі хвороби як хронічні інфекції, інтоксикації, алкоголізм, наркоманія та інші.

Лікування починається в обов’язковому порядку із визначенням факторів, що спричиняють виявленню або загостренню неврастенії, адже якщо не усунути ці фактори, то про подальше лікування та реабілітацію не може іти мова.

Для початку потрібно коригувати порушення режиму праці, відпочинку. Наступним етапом є спрямована трата часу пацієнта на те, що приносить йому задоволення (хобі), прогулянки на свіжому повітрі, заняття спортом. При тяжких випадках вступають в дію призначення медикаментів, розмови із психологом.

ПРОГНОЗ ЩОДО ЛІКУВАННЯ НЕВРАСТЕНІЇ

Прогноз як правило сприятливий та має тенденцію до повної реабілітації.

Пам’ятайте: цей недуг притаманний всім, адже в кожного із нас в житті настає важкий період, який може в тій чи іншій мірі призвести до виникнення неврастенії. Про це не слід замовчувати, адже неврастенія, як правило, призводить до не менш вагомих наслідків для організму людини в порівнянні із системними захворюваннями.

Звернутися за допомогою ви можете, зателефонувавши нам: 067 3 777 299. 050 3 777 299

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Неврастенія #оксфорд медікал #івано-франківськ #медичні послуги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...