• Головна
  • В український прокат вийшов фільм-казка “Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво”
21:40, 7 січня 2020 р.
Надійне джерело

В український прокат вийшов фільм-казка “Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво”

В український прокат вийшов фільм-казка “Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво”

Напередодні Різдва у прокат вийшла стрічка-казка Михайла Кострова “Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво”.

Фільм відправить глядачів у часи відважних козаків із Запорозької Січі. Їхні подвиги давно не дають спокою підступному Чорту, і він вирішує укласти парі зі Святим Петром. Якщо йому вдасться підкорити і утримати до Різдва найбільш хороброго козака Семена, він зможе знищити весь козацький рід. Але Семен так просто не здається, а чари Чорта на нього зовсім не діють.

У стрічці багато народного гумору, козацької героїки, міфології та вірувань. Сценарій для фільму написав відомий український казкар Сашко Лірник. Тут немає сала, ані п’яних кумів, ані “хохлів” чи суржика.

Як пише Катерина Леонова, цей фільм про українське козацтво і характерників, з усіма шаманськими і магічними атрибутами, з реальними прототипами. Про ментальність етносу українського і важливу роль жінок в житті України. Про витончене почуття гумору і бешкетництво бійців. Про виховання дітей, у яких можна вкладати тільки те, чому самі навчилися і що можемо дати. Про те, що в часи зневіри і розчарувань, українці вміють гуртуватися.

Кіно варто дивитися через те, що воно аж палає і пече з екрану іронічністю і сарказмом, показує зовсім інший бік нашої ментальності, не через призму радянського кінематографу, де українець – це “глупуватий малорос”, який танцює гопака, і який вічно щось у когось просить.

Це оповідання – про гідність для дітей і для дорослих, показаний через глибоку і чесну історію одного народу, у центрі Європи, який вміє за себе постояти і навчити цьому дітей, але не через критику, приниження, буллінг або нотації, а власним, практичним досвідом боротьби за Гідність Право бути.

Проект “Пекельна хоругва, або Козацьке Різдво” став одним з переможців десятого конкурсного відбору Держкіно. Режисер – Михайло Костров, продюсер – Євген Дяченко. Сума державної фінансової підтримки фільму становить 100%, тобто 32 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прокат #кінострічка #пекельна хоругва
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...