• Головна
  • На батьківщині Бандери освятили храм УПЦ Московського патріархату
17:02, 23 січня 2013 р.

На батьківщині Бандери освятили храм УПЦ Московського патріархату

У Калуші, на вулиці Грушевського, відбулося освячення новозбудованого храму святителя Миколи Чудотворця, яке провів єпископ Івано-Франківський і Коломийський Української православної церкви Пантелеймон.

Як повідомили в управлінні культури, національностей та релігій облдержадміністрації, за благодійний вклад у побудову храму Предстоятель Української православної церкви Блаженніший Митрополит Володимир нагородив представника керівництва ВАТ «Лукойл» в Україні Сергія Чмихалова орденом Георгія Побідоносця.

Будівництво тривало з 2004 року. Тоді віруючі разом зі своїм священиком встановили і освятили хрест під майбутню будову.

Як повідомляли „Вікна”, депутати міської ради, незважаючи на шалені дебати, у вересні 2002 року дали дозвіл на будівництво у місті православної церкви Московського патріархату. Щоправда, з другої спроби і таємним голосуванням.

Тоді „за” будівництво проголосували 22 депутати (23 були проти). Та наступного дня повторне голосування довело, що методи лобіювання міської влади є дуже ефективними: проти вже проголосували тільки п’ятеро депутатів. Тоді депутат Михайло Стечак, незважаючи на те, що голосування вже було таємним, „вирахував”, що проти, крім нього, проголосували тільки Василь Вагілевич, Володимир Климентій, Наталія Бабій та Іван Гривнак.

Скликавши прес-конференцію, представники міської організації УРП „Собор” оприлюднили Звернення партійної конференції, назвавши рішення депутатського корпусу про дозвіл на будівництво церкви Московського патріархату та підписання міським головою Угоди „Про довгострокове співробітництво між міською радою Калуша та ЗАТ „Лукойл-Нафтохім” „торгівлею не тільки національними інтересами територіальної громади м.Калуша, а й національними”. Крім того, „соборівці” вимагали відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування” провести місцевий референдум з приводу вказаних рішень міської влади.

Не було ні реакції влади, ні калушан, ні тим паче — самого референдуму.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...