• Головна
  • У Франківську розпочалося засідання регіональної платформи «Реформа місцевого самоврядування» (ФОТО)
11:50, 9 січня 2020 р.
Надійне джерело

У Франківську розпочалося засідання регіональної платформи «Реформа місцевого самоврядування» (ФОТО)

У Франківську розпочалося засідання регіональної платформи «Реформа місцевого самоврядування» (ФОТО)

Сьогодні, 9 січня, в приміщенні Івано-Франківської міської ради у рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, відбувається засідання регіональної платформи «Реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади у контексті конституційних змін і впровадження засад нового адміністративно-територіального устрою».

В АМУ переконані, що для повноцінного завершення реформи з децентралізації влади та формування повсюдного спроможного місцевого самоврядування в Україні давно назріла потреба у конституційних змінах, які відповідатимуть принципам, закладеним у Європейській хартії місцевого самоврядування. Як відомо, 27 грудня 2019 року президент подав до Верховної Ради України оновлений текст проєкту Закону “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)” №2598 на зміну тексту від 13 грудня 2019, пише Голос-Інфо .
Асоціація міст України категорично не підтримує цей законопроєкт, оскільки оновлений текст було підготовлено без залучення органів місцевого самоврядування,  їх асоціацій, експертного середовища, та науковців. А запропоновані зміни до Конституції не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування.
Івано-Франківське регіональне відділення АМУ шляхом діалогів з громадами активно долучається до обговорення змін до Конституції України.
“Хочемо звернути увагу, що загалом законопроєкт залишився доволі суперечливим. Постає багато питань щодо відповідності таких конституційних змін Європейській хартії місцевого самоврядування, а також щодо повноти врахування її положень, зокрема поняття місцевого самоврядування, ролі громадян у місцевому самоврядуванні, обсягу повноважень, консультацій з ОМС щодо прийняття законодавчих актів, доцільності помірності заходів державного впливу тощо”, – наголошує регіональний консультант з юридичних питань Андрій Деркач.
АМУ закликає відхилити законопроєкт №2598, прийняття якого загрожує “консервацією” на довгий період шкідливий для місцевої демократії положень, адже процедура внесення змін до Конституції не передбачає правок після першого голосування та перегляду прийнятих змін протягом 5 років.

У заході беруть участь народні депутати України від Івано-Франківської області, міський голова Івано-Франківська, голова регіонального відділення АМУ Руслан Марцінків, керівництво Івано-Франківської обласної ради та облдержадміністрації, науковці Юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, міські, селищні та сільські голови, очільники ОТГ, експерти та журналісти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #засідання #регіональна платформа. «Реформа місцевого самоврядування»
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...