• Головна
  • Залишили державу "з носом". Підприємство «Лукор» на Прикарпатті припинило своє існування
10:02, 10 січня 2020 р.
Надійне джерело

Залишили державу "з носом". Підприємство «Лукор» на Прикарпатті припинило своє існування

Залишили державу "з носом". Підприємство «Лукор» на Прикарпатті припинило своє існування

На початку січня офіційно перестало існувати колись найбільше нафтохімічне підприємство Західної України ПрАТ «Лукор». У ЄДР була внесена відповідна запис про його ліквідацію.

Як повідомляється, це сталося на підставі рішення зборів акціонерів «Лукора», відбувся 27 грудня 2019 г. На цих зборах було затверджено ліквідаційний баланс підприємства, що зафіксував відсутність у нього будь-яких активів. Збори були фактично проведено одним акціонером - ТОВ «Калуш нафтохім», якому належало 52% акцій ПрАТ. Власника решти 48% - державне АТ «Оріана» було задовго до цього виведено з гри, залишивши в результаті ні з чим.

До 2017 року «Калуш-нафтохім» носив іншу назву - «ЛУКОЙЛ-Нафтохім». Ця компанія була підконтрольна російській НК «Лукойл» мільярдерів Вагіта Алекперова і Леоніда Федуна, які спочатку стояли за нафтохімічних проектом «Лукор» (скорочення від «Лукойл» і «Оріана»).

Калуська «Оріана» за часів СРСР була одним з найбільших виробників хлору, калійних добрив і нафтохімічної продукції (етилену, поліетилену і полівінілхлориду). Після розпаду Радянського Союзу підприємство опинилося на межі банкрутства, і в 2000 р українська влада вирішила залучити в якості інвестора «Лукойл».

У 2004 році «Лукойл» ініціював виведення активів з створеного на базі нафтохімічних активів «Оріани» «Лукора» в новостворене ТОВ «Карпатнафтохім» зі статутним капіталом 1,58 млрд грн., Де частка підконтрольної росіянам компанії Lukoil Chemical B.V. склала 76%, а «Лукора» - всього 24%. Це спровокувало погіршення відносин «Лукойлу» з українською владою і судові тяжби з «Оріаною» та Фондом держмайна, яким, втім, так і не вдалося домогтися скасування рішення про створення «Карпатнафтохіму».

А вже в 2013-2014 р «ЛУКОЙЛ-Нафтохім» завдав по «Оріані» новий удар, прийнявши на зборах акціонерів рішення про продаж частки «Лукора» в «Карпатнафтохімі» і ліквідації «Лукора». Це викликало новий виток судових спорів за участю української прокуратури, які, втім, також не мали великого успіху.

А на початку 2017 року «Лукойл» продав контрольну частку в «Карпатнафтохімі» за 25 млн доларів двом українцям - одеситу Ільхаму Мамедову і киянину Ігорю Щуцькому. Перший з них був відомий як один з топів «Лукойлу» в Україні, а другий стояв біля витоків створення групи «Техінсервіс», фактичним власником якої називали давнього друга Арсенія Яценюка Андрія Іванчука.

Після цього Кабмін оперативно прийняв постанову про безакцизне ввезення нафтопродуктів для «Карпатнафтохтіма», забезпечивши цьому підприємству фактично пільговий режим роботи. Тим часом, за кадром залишилося те, що на Мамедова і Щуцького росіяни переписали також контрольну частку в «Лукорі», і нові власники успішно продовжили їх справу. У листопаді 2019 «Лукор» майже за 45 млн грн. продав останнє рухоме і нерухоме майно разом з дебіторською заборгованістю маловідомій харківській компанії «Автоком-2005 Плюс» якогось Максима Солопіхіна, яка, не довго думаючи, днями виставила рахунок «Оріані» на 22,6 млн грн. Таким чином, держава в особі «Оріани» не просто втратила свою частку в «Лукорі» номінальною вартістю понад 630 млн грн., Але ще і залишилося боржником наступників росіян.

а матеріалами: oligarh.media

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #карпатнафтохім #оріана #калуш
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...