• Головна
 • Тепла грядка - як запорука здорової розсади та раннього врожаю
09:43, 14 січня 2020 р.
Надійне джерело

Тепла грядка - як запорука здорової розсади та раннього врожаю

Тепла грядка - як запорука здорової розсади та раннього врожаю

Цьогорічна зима є дуже теплою й городникики вже масово готуються до перших весняних робіт. Почалась підготовка до вирощування розсади деяких культур, а дехто вже зовсім незабаром посіє першу редиску чи зелень.

Домогтися прискореного росту саджанців і раннього дозрівання овочів і зелені можна утепленням грунту, зробивши теплу підлогу в теплиці своїми руками. Таке опалення використовують як спільно із загальним обігрівом, так і самостійно лиш для розсади.

Тепла грядка - як запорука здорової розсади та раннього врожаю, фото-1

Поки ще на вулиці досить прохолодно можна облаштувати електричні теплі грядки в приміщенні для вирощування розсади чи черенків різних культур.Ви можете встановити модулі під ящики з розсадою, що забезпечить теплий грунт й високу схожість насіння, а також здорові рослини з міцною кореневою системою

Тепла грядка має ряд переваг:

 • Ви отримаєте якісну розсаду чи рослини раніше
 • тепло стимулює молоді пагони для швидкого розвитку, зміцнює імунітет;
 • навіть пр різких похолоданнях коріння залишається в теплі
 • коренева система постійно знаходиться в теплі, тому ви можете збирати урожай до настання холодів.

Теплу грядку можна зробити своїми руками.

Є кілька видів облаштування теплої грядки:

 • органічний - використовують відходи органіки, тирсу. дерево - для цього потрібно готувати теплу грядку ще з осені, поступово додаючи органічні відходи з городу.
 • електричний - встановлюється кабель, чи інфрачервоні плівкові нагрівальні елементи - можна встановити в будь-який час.
 • водяний - під грунтом встановлюютьсятруби, які обігрівають теплицю й грунт - як правило встановлюється під час будівництва теплиці

Як обладнати грядку з підігрівом?

 Тепла грядка в теплиці - особливий вид облаштування робочої площі. Завдяки заповнення опалубки різними субстратами постійна температура родючого шару на кілька градусів вище, ніж температура решти грунту, заодно знижуються і витрати на додаткове опалення конструкції.

Використовують три варіанти будівництва теплих грядок - органічні,

 • з траншеєю
 • безпосередньо на грунті,
 • а також з системою підігріву.

Сьогодні ми поговоримо про електричну теплу грядку:

При організації автоматизованої теплиці краще зробити грядку з електропідігрівом. Такий спосіб зручний для цілорічного вирощування, так як одночасно гріється не тільки грунт, але і все приміщення, причому тепло рівномірно розподіляється і не обпікає рослини. Принцип пристрою системи простий - на дно укладаються мати з обігрівом, кабель або плвкова тепла підлога, потім шар гідроізоляції і зверху засипається грунт. Однак монтаж такої системи необхідно проводити з суворим дотриманням правил безпеки, тому краще доручити це фахівцям.
Тепла грядка - як запорука здорової розсади та раннього врожаю, фото-2

Підігрів грунту нагрівальним електричним кабелем або плівковою теплою підлогою має ряд переваг: 

 • невисокі затрати на придбання устаткування - Для монтажу не потрібно купувати котел, проводити зварювальні роботи, перейматись рівномірним розприділенням тепла
 • легкий контроль температури в будь-якому місці грунту. Термодатчики встановлюються як в грунт так і на нагрівальні елементи, що дозволяє забезпечити різну температуру в різних місцях теплиці. Це особливо актуально, якщо в одній теплиці є різновікові рослини або різні види рослин. 
 • затрати на подальше обслуговування як матеріальні так і часові майже відсутні.
 • швидкий прогрів грунту. 

Недоліки спричинені в основному невеликою товщиною нагрівальних елементів. 

 • Недоліком укладання плівкової теплої підлоги є те, що її можна легко пошкодити садовим інструментом, тому потрібно захистити шар армованою плівкою. 
 • Можливість ураження електричним струмом при недотриманні правил монтажу.
Тепла грядка - як запорука здорової розсади та раннього врожаю, фото-3

На фото Модуль електричної теплої грядки встановлено під черенки з лохиною для забезпечення формування міцної кореневої системи.  

Здорова розсада забезпечить Вам хороший і ранній врожай! Подбайте про це вже зараз - замовляйте теплу грядку!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #пластімет #тепла грядка #теплиці #електричний підігрів #виготовлення теплиць #проектування теплиць
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...