• Головна
  • Види пожежної сигналізації та їх характеристика
Реклама
20:17, 11 січня 2020 р.

Види пожежної сигналізації та їх характеристика

Реклама
Картинки по запросу Види пожежної сигналізації та їх характеристика

Картинки по запросу Види пожежної сигналізації та їх характеристика

Існує декілька типів пожарної сигналізаціїї, ознайомитися с якими можна на legion-security.com.ua. За способами виявлення і передачі тривог, пожежні сигналізації можна розділити на кілька типів:

-Адресні.

-Безадресні.

-Порогові.

-Аналогові.

Проведемо короткий огляд всіх типів. Деякі варіанти можуть між собою перетинатися, їх називають комбінованими.

Адресна ПС

В таких сигналізації, сигнал «Пожежа» формується за іншим алгоритмом. Приймально-контрольний прилад (ПКП), отримує інформацію про стан всіх датчиків контрольованого простору про характеристику навколишнього середовища. Аналізуючи динаміку, з якою змінюються ці параметри, ПКП приймає рішення про подачі сигналу «пожежа». Основна фішка цієї системи полягає в тому, що сигнал пожежної тривоги приймає не окремий датчик, а приймально-контрольний прилад на підставі аналізу зміни даних, що надходять від сповіщувачів. У кожному повідомлювачі, встановленому в системі встановлений свою адресу, який бере участь в протоколі обміну даних між сповіщувачем і ПКП.

Безадресні системи ПС

Такі пожежні системи мають просту конструкцію, основна функція її, це відпрацювання певних алгоритмів, в залежності від сигналів, що надійшли від датчиків. Сповіщувачі в цих системах зазвичай недорогі і нескладні прилади. Їх завдання розпізнавати тільки три стани роботи: "пожежа", "замикання«,»обрив шлейфу". Такі прилади мають невелику ціну, але буде потрібно багато кабелю для її монтажу.

Порогові ПС

Порогові пожежні сигналізації відносять до традиційних систем. Використовуються датчики пожежної сигналізації, перебувають в одному з двох станів: «Пожежа» і «Норма». Коли датчик спрацьовує, в шлейфі відбувається скачок напруги. Приймально-контролюючі прилади видають сигнал пожежа. Однак ПКП не розрізняють помилкових спрацьовувань від початку пожежі. Для мінімізації помилкових тривог, сповіщувачі можуть дублюватися. До плюсів такої системи відноситься її відносна дешевизна, простота монтажу і управління.

Аналогова ПС

Аналогові ПС визначають місце загоряння за номером шлейфа. При наявності великої кількості датчиків, підключених до одного шлейфу, визначити місце виникло загоряння важко. Таку сигналізацію краще використовувати для невеликих об'єктів. Вона має невелику вартість обладнання та експлуатації. Ці прилади здійснюють прийом і обробку сигналів про стан справ на об'єкті охорони. Далі, при виникненні небезпеки вони видають команди на пристрої оповіщення, звукові та світлозвукові, на пульти спостереження охорони про виникнення пожежної небезпеки, і в багатьох випадках в МНС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...