• Головна
  • Унікальні церкви з картону створює прикарпатець
08:19, 21 січня 2020 р.
Надійне джерело

Унікальні церкви з картону створює прикарпатець

Унікальні церкви з картону створює прикарпатець

14 років тому чоловік, внаслідок виробничої травми, отримав інвалідність. Відтоді пересувається на інвалідному візку. Після тривалого лікування він не опустив руки. Разом з матір’ю утримують господарство – родина займається птахівництвом. Чоловік дуже активний: бере участь у конференціях та змаганнях з танців, йдеться в сюжеті Суспільного

Микола Ленчовський пригадує, коли починав майструвати - спілкувався з архітекторами й розпитував, як правильно робити креслення. Чоловік створює церкви вже майже 10 років. За цей час виготовив близько 70 робіт - більшість з них подарував. 

Розповідає, що вперше заявив про себе на фестивалі "Покутська гостина" в Городенці. Сьогодні його роботи є по всій Україні і навіть у Москві – одна жінка замовила на подарунок синові. 

Микола був у Верховній Раді на всеукраїнській виставці. 

"Юлія Тимошенко взяла, Оксана Пекун взяла з програми "Фольк-music". Розійшлися мої роботи. Я Юлі дарував. А вона мені сказала, що не може так прийняти, що я вкладаю кошти в матеріал, і в роботу – душу. Тож виходить, що я продав", - розповідає майстер. 

Одну церкву хлопець робить від двох тижнів до місяця – це залежить від складності креслення та об’єму картонного храму. На матеріали витрачає до 700 гривень. Пояснює, що найдорожчий матеріал – це блискітки, хоча їх потрібно лише дві чайні ложки. Каже, що частина його церков – це копії чинних святинь. Втім, є роботи, які він вигадав сам. 

"Ручкою від руки я можу собі намалювати, яка вона приблизно може, має бути. А відтак вже під лінійку, під розміри починаю креслити, вирізаю. Потім – на простинь. На клей ПВА. На простинях все виклеюю, потом зліплюю докупи, наношу клей і посипаю блискітками", - ділиться таємницями створення Микола Ленчовський. 

Одну з церков майстер подарував школі, в якій навчався. Вчителька зарубіжної літератури Ганна Підлеснюк пригадує, що Микола відмінником не був, втім запам’ятався чемною дитиною. Каже, односельчани хлопця знають та поважають: "Дитина в школі завжди була чемна, слухняна. І в даному випадку він і досі до школи приходить. Допомагає дітям, які беруть участь у змаганнях з трудового навчання". 

"Хлопець дуже активний - завжди бере участь у сільських масових заходах. Якщо проводиться клубна робота, – він завжди є. Якщо церковні заходи проводяться, – Микола завжди активний учасник усіх заходів", - додає учителька. 

Мати майстра Анастасія пригадує, що спочатку не сприйняла ідею сина створювати копії християнських церков: "Ну одразу мені було смішно. Питаю: "Як то будеш робити?" А він каже: "Заготовки мені дайте". Ну я пішла в магазин, принесла. Одну зробив, вже другу почав та й кличе: "Мамо, несіть мені ту церкву". Я думала, він буде дивитися щось. А він взяв і зламав її. Каже, вона негарна. Я почав другу". 

Тепер жінка всіляко підтримує сина, зокрема, їздить в магазини за матеріалами. Розповідає, що Микола їй пояснює, які матеріали та які кольори мають бути. У магазинах вже пізнають, - посміхається Анастасія. Та й туристи про захоплення сина знають. 

Ганна живе за кілька подвір’їв від сім’ї Ленчовських. Пригадує, що спочатку всі були здивовані захопленням Миколи: "Яким хлопцем був? Гарним був, роботящим був. А сталася така біда, та й що робити? Господарство вели, та й досі ведуть. Він всім займається. Файний хлопець". 

Від грудня Микола не майстрував нових святинь. Водночас зізнається, що священник із сусіднього села попросив зробити мініцеркву для їхнього храму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #майстер #церкви #картон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...