Готуємося до весни. Арочна теплиця. Переваги та недоліки

Готуємося до весни. Арочна теплиця. Переваги та недоліки

Про основні переваги та недоліки арочної теплиці читайте в нашій статті

Арочна теплиця -це один з найпопулярніших видів теплиць , який відрізняється багатофункціональністю. Така теплиця підходить для всіх видів городніх робіт: у ній можна вирощувати розсаду, культивувати теплолюбні рослини, отримувати ранній і позасезонний врожаї овочів, вирощувати квіти. Деякі садівники практикують обробіток в таких теплицях навіть винограду. За принципом створення конструкції арочна теплиця схожа з парником тунельного типу, але відрізняється габаритами і більш високою міцністю. Конструкція арочної теплиці вигідно відрізняється від конструкції арочного (тунельного) парника тим, що високорослі рослини можна вирощувати не тільки в центральній частині, а й близько стін.

Готуємося до весни. Арочна теплиця. Переваги та недоліки, фото-1

Оскільки арка теплиці являє собою півколо, то арки теплиці від основи йдуть вертикально або майже вертикально і лише від середини стають дугоподібними. Це дає можливість обробляти біля стін не тільки розсаду, а й дорослі рослини. Однак арочна теплиця мало підходить для вирощування детермінантних ( необмежених у зростанні ) рослин; для них краще конструкція зі строго вертикальними стінами , як , наприклад, у 2 - скатної теплиці.

Щодо розташування арочної теплиці можна сказати те ж саме , що і про 2 - скатної різновиди. Покриття для арочної таплиці може бути як плівкове, так і полікарбонат. Коли Ви хочете побудувати теплицю під скло, то краще обирати варіант одно- чи двохскатної теплиці. 

Отже, основними перевагами, арочної теплиці над скатною можна відмітити наступні:

  • арочна теплиця за рахунок своєї форми є більш стійкою до вітру;
  • в зимовий період з неї краще зсувається сніг;
  • Легше монтувати накриття для теплиці, зокрема, полікарбонат (наприклад, для теплиці шириною 3м можна накрити один лист без додатковго кріплення );
  • розхід матеріалу на арочну теплицю на 40-45% менший , ніж на скатну;
  • в таких теплиць краща проникність світлових променів, ніж у скатних теплиць;
  • конденсат, що утворюється всередині теплиці, стікає по стінках , а не скапує на рослини;
  • відсутність стику панелей на вершині накриття;
  • може монтуватись як на фундамент, так і на деревяні балки, чи просто в землю

Певні недоліки арочної теплиці в порівнянні зі скатними:

  • арочна теплиця мало підходить для вирощування детермінантних ( необмежених у зростанні ) рослин; для них краще конструкція зі строго вертикальними стінами , як , наприклад, у 2 - скатної теплиці.
  • як правило, форточки в арочній теплиці розміщені лиш в торцях, і тому, якщо теплиця дуже велика дещо ускладнюється провітрювання теплиці. Однак, в компанії "Пластімет", при замовленні теплиці завжди можна одночасно замовити й додаткові форточки чи двері. 

Звісно ж, У кожної конструкції є свої переваги і недоліки. Арочні теплиці не є виключенням з правил. За певних умов, вони є найкращим варіантом для вирощування будь-яких культур. В інших ситуаціях , арочні теплиці поступаються іншим видам дачних конструкцій. Головне, враховувати ці особливості спочатку. Ще до будівництва теплиці є сенс визначити види рослин , які передбачається в ній помістити , і періодичність їх вирощування (сезонно або цілий рік ) І тоді хороший урожай вам забезпечений!

Вам також може бути цікаво:

Коли краще встановлювати теплицю

новини івано-франківськ пластімет арочна теплиця теплиці виготовлення теплиць полікарбонат
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі