• Головна
  • Півроку цікавої науки: Як розвивається Центр освітніх інновацій у Франківську
08:21, 25 січня 2020 р.
Надійне джерело

Півроку цікавої науки: Як розвивається Центр освітніх інновацій у Франківську

Півроку цікавої науки: Як розвивається Центр освітніх інновацій у Франківську

Робототехніка, хімічні експерименти і захоплююча фізика. Франківці і гості міста вже півроку мають можливість поринути у світ цікавої науки у Центрі освітніх інновацій.

Перший комунальний заклад позашкільної освіти відкрили у липні 2019 року. Тут можна безкоштовно відвідувати заняття всіх напрямків, окрім спортивного, музичного та танцювального. Як пояснила кореспондентці Бліц-Інфо в.о керівника Центру освітніх інновацій Марія Починок, у них налічується 27 гуртків, які можуть відвідувати діти з 2 по 11 клас. Офіційно у базі налічується 605 учнів, однак заяв набагато більше.

"З початку відкриття попит був великий. Втім, зараз теж багато батьків приходять заповнювати заяви. Наразі групи переповнені, але ми не відмовляємо нікому. Люди одразу записують дітей на наступний рік",- пояснює Починок.

У центрі ведуть заняття кваліфіковані працівники: 7 кандидатів педагогічних наук, 33 педагогічних працівники та 5 фахових методистів. Керівники гуртків переважно вчителі-методисти, кожен має свої певні методичні розробки. Заняття проводять за програмою Міністерства освіти і науки.

"Оскільки заклад інноваційний, то методисти працюють над власними програмами. Ми вже таких чотири підготували, намагаємось осучаснити центр відповідно до запитів дітей і батьків",- додає очільниця центру.

Серед гуртків є підготовка до ЗНО з різних предметів, студія дизайну, психологія, вивчення іноземних мов, електроніка та інші. Є і різнопрофільні гуртки. Дитина спершу може обрати до прикладу п'ять, а потім залишити один, який найбільше до вподоби. 

Величезний попит має математика, фізика та хімія, адже керівники гуртків демонструють ці предмети в дослідах та винаходах. 

Перелік гуртків нижче:

Півроку цікавої науки: Як розвивається Центр освітніх інновацій у Франківську, фото-1

Навчання у Центрі освітніх інновацій проводять двічі на тиждень. Кожна програма в основному має 144 години на рік. Можна відвідувати гурток як вранці, так і після обіду. Марія Починок розповідає, що у дітей є багато можливостей. Наприклад, зустрічі з людьми, які вже чогось досягли у певній сфері. 

"Щоб дитина бачила, що її чекає в майбутньому, мало її навчити, розказати чи показати. Ми ще організовуємо зустрічі з відомими людьми. Запрошуємо на заняття юристів, журналістів, філологів тощо. У дітей навіть була зустріч з депутатом Верховної ради",- пояснює керівниця. 

У центрі також існує проєкт «Навчаймося подорожуючи». Це можливість для дітей поспілкуватись з носіями мови та поїхати за кордон. Учні центру вже побували в Австрії, Франції та Латвії. 

Стараються тут проводити заняття й для батьків. Так, планують організувати тренінг, де потрібно буде зв'язати іграшку, уособлюючи свою дитину. Одночасно з ними говоритимуть про правильне виховання та як розвивати навички чада навіть у домашніх умовах. 

"Основний стрижень успіху в нашій освіті - створити комфортні умови навчання для дитини. Невелика кількість дітей, які об’єднані спільною ідеєю, - неймовірний ефект. Дитина робить те, що хоче. Насправді, вони дуже тішаться своїми досягненнями. Спершу не розуміють куди потрапили, а потім почуваються вільно та розкуто. Вони можуть висловлювати свою думку, не бояться запитати щось. Творчий особистісний підхід реалізується і ми дуже стараємось",- наостанок додає Починок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #центр освітніх іновацій
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...