05:07, 27 січня 2020 р.
Надійне джерело
Щитовидна залоза: як не пропустити проблему
- Різко набрали вагу?
- Швидко втомлюєтеся?
- Дратівливі?
Чи в порядку ваша щитоподібна залоза?
Перевірте її стан здоров'я якомога швидше!
Функція щитовидної залози – виробляти гормони, необхідні для підтримки багатьох процесів в організмі. Тому коливання у виробленні гормонів як у бік надлишку, так і в бік нестачі, позначаються на здоров'ї та самопочутті. Важливо вчасно запідозрити проблему і впоратися з нею, щоб уникнути важких наслідків. Про щитовидну залозу ми запитали у лікаря-ендокринолога медичної мережі "Добробут" Наталі Литвинової.
За що відповідає щитовидна залоза?
Обмін речовин в організмі контролюється гормонами щитовидної залози. Якщо недостатньо гормонів, уповільнюються всі обмінні процеси. Якщо ж гормонів більше, ніж треба, вони прискорюються. І те, й інше погано позначається на стані організму. При прискоренні обміну речовин люди різко худнуть при достатньо збалансованому харчуванні і адекватних фізичних навантаженнях. При уповільненому – навпаки, гладшають.
Щитовидна залоза впливає на нервову систему. Якщо гормонів більше, ніж потрібно, людина стає дратівливою, тривожною, плаксивою, неврастеничною. Гормони щитовидної залози в цьому випадку збуджують нервову систему, постійно стимулюють її. Якщо ж гормонів не вистачає, це супроводжується сонливістю і млявістю, м'язовою слабкістю, загальмованістю мови.
Серцево-судинна система також страждає при порушенні функції щитовидної залози. При підвищеній функції спостерігається прискорене серцебиття. Іноді при зниженій функції щитовидної залози також може частішати серцебиття, а також виникати коливання артеріального тиску як у бік підвищення, так і у бік зниження. Як правило, на тлі нестачі гормонів щитовидної залози підвищується холестерин, що призводить до більш швидкого прогресування серцево-судинних захворювань.
Якщо говорити про шлунково-кишковий тракт, то при зниженні функції щитовидної залози спостерігається зниження відтоку жовчі, запори, а при підвищеній – навпаки, проноси.
При коливаннях гормонів щитовидної залози страждає і репродуктивна система. Порушується менструальний цикл, знижується лібідо, порушується овуляція, не виходить завагітніти або важко виносити дитину. Такі проблеми виникають як при зниженні, так і при перевищенні гормонів.
На шкіру і волосся порушення функції щитовидної залози також впливає негативно. Може спостерігатися інтенсивне випадання волосся, набряклість і сухість шкіри при нестачі гормонів. Надлишкок гормонів спричиняє пітливість, людині постійно гаряче. У той час як при нестачі гормонів, навпаки, людина мерзне навіть при спекотній погоді.
Діагностика і лікування захворювань щитовидної залози
Для обстеження щитовидної залози слід звернутися до ендокринолога. Він робить огляд, збирає анамнез. Наступний етап – УЗД щитовидної залози. За підсумками УЗ-діагностики призначається аналіз крові на гормони для визначення функції щитовидної залози, а при необхідності – на визначення антитіл до клітин щитовидної залози (для діагностики аутоімунного тиреоїдиту).
За результатами обстежень ендокринолог призначає лікування. Для регулювання функції щитовидної залози призначається гормональна терапія. Але іноді лише прийом деяких речовин, наприклад, йоду або селену, усуває проблеми з щитовидною залозою. Існують різні харчові добавки або трави для регулювання функції щитовидної залози, але без консультації з лікарем і попередньої діагностики їх вживати не слід, оскільки при деяких захворюваннях вони можуть призвести до погіршення ситуації.
Профілактика захворювань щитовидної залози:
- уникайте активного сонця;
- відмовтеся від куріння;
- вчасно проводите лікування спалахів хронічної інфекції (хронічного тонзиліту, гаймориту, також проблеми з зубами негативно впливають на щитовидну залозу);
- раз на рік проходьте УЗД щитовидної залози.
В МЦ «Медхауз" ви можете проконсультуватись з лікарем-ендокринологом, пройти УЗД щитоподібної залози, здати кров на необхідні аналізи та отримати лікування на базі денного стаціонару.
+380 (68) 44 22 103, +380 (50) 44 22 103
м.Івано-Франківськ, вул.Грушевського 22а
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:01, Вчора
19:01, Вчора
19:01, Вчора
19:01, Вчора
19:01, Вчора
live comments feed...