• Головна
  • Як валютні курси впливають на міжнародну торгівлю і як вберегти себе від ризиків?
Реклама
08:41, 24 січня 2020 р.

Як валютні курси впливають на міжнародну торгівлю і як вберегти себе від ризиків?

Реклама
Картинки по запросу Чому слід відстежувати курси валют?

Картинки по запросу Чому слід відстежувати курси валют?

Відкриття торгівлі на міжнародних ринках означає, що ціни на продукцію або прибутки виробників сильно залежать від обмінних курсів. Уявімо, що українська компанія, що виробляє одяг, імпортує тканини з Росії, тобто платить у рублях, для чого спочатку переводить гривні в рублі. Якщо більша частина продажів одягу відбуватиметься на українському ринку, цій компанії доведеться збільшити маржу на продукцію в період, коли курс рубля до гривні високий, тобто коли рубль (RUB) є сильним, а гривня (UA) слабка. Якщо компанія не хоче перекладати вартість покупки товару на замовника, то вона набере менше і втратить в гіршому випадку. Варто визначити гарний курс рубля Хмельницький, що зробити стало набагато легше завдяки обмінним пунктам готівкової валюти, на сайті яких є функція бронювання, тобто Ви зможете забронювати курс гривні до рубля на 1 годину, а за цей час встигнете приїхати у відділення і перевести рублі в гривні чи навпаки.

Як убезпечити себе від ризику зміни валютних курсів у виробничій чи торговій компанії?

Немає ідеального рецепту, оскільки це дуже складна тема, щоб компанія могла підтримувати безперервність виробництва чи постачання. Основними методами є затримка або прискорення виставлення рахунків, міжнародний факторинг та страхування валютного ризику через транзакції, такі як форвард, своп, ф'ючерси та валютні опціони.

Вищезазначені рішення можуть не підходити для менших компаній, які зазвичай шукають найпростіші варіанти та не несуть значних витрат (наприклад, комісія банку або хеджуючої компанії). Одним із простих і природних способів зменшити валютний ризик є балансування валютних позицій. Він полягає в тому, що підприємець з дебіторською заборгованістю в іноземній валюті (наприклад, рубль) бере короткострокову позику. Для цього йому потрібно купити рубль в Хмельницькому, а перед тим визначити найкращий обмінний курс валют рубль гривня. Такий кредит також виражається в іноземній валюті (наприклад, рубль) і має той самий термін погашення, що і термін погашення виписаного рахунку-фактури. В результаті зобов'язання та дебіторська заборгованість в іноземній валюті збалансовані, а валютний ризик зникає.

Ще один приклад зниження валютного ризику - природне хеджування - розрахунок іноземних платежів у національній валюті. Звичайно, підрядник повинен погодитися на цей варіант. Наприклад, ціна на прийняття другою стороною валютного ризику може бути, наприклад, більш вигідними умовами контракту.

Як бачите, курс рубля в Хмельницькому сьогодні, а саме рубль до гривні, має величезний вплив на багато аспектів життя, як на повсякденне, так і на інвестиції та ведення бізнесу. Тому відстежувати курс рубля Хмельницький дуже важливо, особливо при прийнятті рішень щодо придбання, інвестицій або бізнесу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...