Воїни слова: франківець Богдан Савлюк представив нову колекцію мініатюр "Теплих іграшок"

Воїни слова: франківець Богдан Савлюк представив нову колекцію мініатюр "Теплих іграшок"

Богдан Савлюк створив з полімерної глини мініатюри видатних письменників, які ототожнюються з воїнами, що захищають Україну. Колекція складається з 10 фігурок – Гоголь, Куліш, Кобилянська, Франко, Шевченко, Українка, Сковорода, Коцюбинський, Стефаник, Стус. 

“У нас шостий рік триває війна, не тільки за територію, а й за культурний простір. Письменники, які захищають нашу культуру під час цієї Україно-Російської війни – охоронці культурного простору. Також колекція – це як нагадування, що потрібно читати”, – каже Савлюк, пише Галка

Воїни слова: франківець Богдан Савлюк представив нову колекцію мініатюр "Теплих іграшок", фото-1

Він ділиться, що найважчою для створення була Леся Українка через її риси обличчя. До кожної мініатюри є текст, який пояснює, що вона символізує. 

“Ідея з’явилась два роки тому. Зліпив тоді Шевченка, Франка… А кілька місяців тому спало на думку ототожнити письменників з воїнами. У нас уже шостий рік війна з Росією. І ведеться вона не лише за територію, але й за голови, за культурний простір. Моя колекція бореться з тим чорним – з «сватами», дешевою попсою”, – каже Богдан Савлюк.

Фігурки поки що в одному екземплярі. Додамо, що це вже восьма колекція “теплих іграшок” за п’ять років.

Також він закликав читати книги. “Вони зроблять нас стійкішими перед зовнішньою і внутрішньою агресією”, – впевнений скульптор.

До речі, Богдан Савлюк і сам завершив роман, який незабаром має вийти книгою. Але деталі поки тримає в таємниці.

Воїни слова: франківець Богдан Савлюк представив нову колекцію мініатюр "Теплих іграшок", фото-2 Воїни слова: франківець Богдан Савлюк представив нову колекцію мініатюр "Теплих іграшок", фото-3 Воїни слова: франківець Богдан Савлюк представив нову колекцію мініатюр "Теплих іграшок", фото-4 Воїни слова: франківець Богдан Савлюк представив нову колекцію мініатюр "Теплих іграшок", фото-5 Воїни слова: франківець Богдан Савлюк представив нову колекцію мініатюр "Теплих іграшок", фото-6
новини івано-франківськ богдан савлюк колекція мініатюр Теплі іграшки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі