• Головна
  • Нажила сотні ворогів. Розшукують франківську студентку Софію, що видурювала гроші начебто хворим дітям
17:28, 2 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Нажила сотні ворогів. Розшукують франківську студентку Софію, що видурювала гроші начебто хворим дітям

Нажила сотні ворогів. Розшукують франківську студентку Софію, що видурювала гроші начебто хворим дітям

Всього за один день франківська студентка стала відомою шахрайкою та нажила собі сотні ворогів. Люди з’ясували, що кошти, які вона збирала начебто для допомоги хворим дітям, дівчина залишала у своїй кишені.

Десятки людей розшукують Софію, аби поквитатися із нею. Як було зроблено цей крок до шахрайства?

Ненависть у соцмережі 

На своїй особистій сторінці у Фейсбуці Софія ділиться фотографіями з університету. Дівчина навчається на журналістиці в Університеті Короля Данила. З вигляду – активна і чемна студентка, яка розвивається в обраній сфері, а, окрім того, ще й займається благодійністю. Але цей симпатичний образ всього за добу було зруйновано, пишуть Версії з посиланням на Галицький кореспондент

Зі слів викривачів, дівчину звати Софія Приймович, вона мешканка Калуша. Інформація про неї гуляє в інтернеті, люди блокують її сторінки в соцмережах, погрожують їй зверненнями в поліцію та навіть фізичною розправою. Її звинувачують у тому, що вона збирала кошти на благодійність, але гроші так і не дійшли до хворих діток.

Нажила сотні ворогів. Розшукують франківську студентку Софію, що видурювала гроші начебто хворим дітям, фото-1

Першим цю інформацію оприлюднив адміністратор сторінки @f.r.a.n.k.i.v.s.k.y.y в соцмережі Instagram Назар. Він запідозрив дівчину у шахрайстві після того, як на прохання дружини перерахував їй гроші. Зрозумів, що вона шахрайка, коли та почала заговорюватися. 

«Зрозуміли, що щось не так, коли почали підраховувати. Софія казала, що потрібно зібрати 15 000 гривень. Я знав, що лише мої знайомі перерахували десь таку суму, вона ж сказала, що на картку прийшло лише 3-4 тисячі гривень. Ми почали детальніше розпитувати про дітей та їхні потреби – вона перестала відповідати. Коли питали, де розташований той дитячий будинок, відповідала, що його нема в інтернеті і на картах доріг, як добратися, вона знає лише по пам’яті», – пояснює чоловік.

Як з’ясувалося, псевдоволонтерка картку зареєструвала на себе і саме туди йшли гроші. Чоловік знайшов її у соцмережах, зв’язався зі спільним знайомим. 

Той одразу попередив: будь обережний з грошима. Назар дізнався, що на її адресу вже були звинувачення у крадіжках коштів та речей, говорили, що дівчина зичила та не віддавала гроші. 

Тоді він на власній сторінці в соцмережі розмістив інформацію про дівчину і отримав лавину коментарів. Близько двох сотень людей ділилися історіями про те, як розчулилися і почали допомагати дівчині, яка кошти спершу просила, а потім – майже вимагала. 

Коломиянка Ольга Стефанюк каже, що не надсилала великі суми, але час від часу допомагала. 

«Спершу вона написала, що не вистачає невеликої суми дітям до Дня Святого Миколая. Звісно ж, я допомогла. Буквально через кілька днів вона написала іще раз, я допомогла і цього разу. Тоді почала писати мені раз на кілька днів, була ситуація з якоюсь мертвою дитиною. Вона не те, щоб просила, а майже змушувала надсилати гроші. Це невеликі суми, питання не у грошах, просто допомога справді була комусь потрібна, тож робити так дуже непорядно. Такі люди обов’язково мають нести відповідальність», – вважає Ольга. 

Франківська співачка Лідія Васильків теж неодноразово допомагала цій «благодійниці». Надсилала гроші сама, поширювала інформацію серед знайомих. Вона також чула про мертву дитину, в одній із розмов Софія скаржилася на відсутність коштів. Вона начебто мала забрати з моргу тіло дитини, яка померла від запалення легень, і їй дві години не віддавали його без грошей. 

Також нам розповіли, що часом дівчина «звітувала» про зібрані кошти. Суми вона не підтверджувала жодними світлинами чи документами, а коли хтось намагався вивідати більше інформації, просто ігнорувала. 

Людей, які потрапили на її гачок, достатньо. Хтось допомагав поширювати інформацію, хтось надсилав невеликі або досить пристойні суми – усі ці люди зараз намагаються знайти дівчину, бо вважають, що вона має відповідати за свої вчинки. На її сторінки у соцмережах скаржаться, знайшли навіть контакти її батьків, щоб спитати, як можна було виховати таку доньку. Хтось погрожує поліцією, а інші – фізичною розправою.

В університеті з’ясувалося, що Софія Приймович – уже колишня студентка. Проректор з перспективного розвитку університету Короля Данила Олег Андрухів був шокований цією історією і розповів, що з навчанням у неї не склалося. 

«Вона не здала сесію, мала поточні заборгованості і від 3 січня відрахована. Загалом не здала 12 предметів. Знаю, що спочатку вона намагалася реалізувати себе у Студраді, але не прижилася там. Цю свою «діяльність» дівчина розгорнула в останні місяці, можливо, тому і не здала сесію», – розповідає Олег Андрухів. 

Колишня викладачка дівчини Оксана Говера має про цю студентку лише найкращі спогади і щиро здивована тим, що прочитала у мережі. Каже, що на парах Софія була дуже виконавча і сумлінна. 

Шахрайство у центрі країни 

Сторінку, на якій Софія розміщувала інформацію про дітей, на допомогу яким начебто збирають кошти, дівчина повністю очистила від інформації. Фото цих дітей вона брала у мережі. Свій особистий профіль – приховала від зайвих очей. Поспілкуватися з нею також не вдалося, бо повідомлення вона ігнорує. 

З власних джерел стало відомо, що до поліції на її дії ніхто не скаржився. У дівчини було зафіксовано порушення правил дорожнього руху – не там перейшла дорогу, але жодної інформації про шахрайство. 

Був випадок, коли вона збирала гроші для своєї сестри, використовуючи фотографію онкохворого Андрія Максименка з міста Кропивницького. Тоді мама хлопчика написала заяву у поліцію, відкрили кримінальне провадження. 

Тим часом Андрійко, на якому Софія Приймович намагалася заробити, програв поєдинок із хворобою і помер напередодні Нового року. 

Донька Юлії Волинець також бореться із раком, тому й познайомилася із мамою Андрія Максименка. Коли вона побачила, що хтось збирає кошти, використовуючи його фото, була розлючена і почала звертатися до людей з проханням не вірити шахрайці. 

«Вона збирала кошти для лікування сестрички Дарини. Реквізити були на ім’я Приймович Софії Богданівни, але фото – знайомого мені хлопчика, він лікувався в одному відділенні із моєю донькою. Ми зв’язалися з поліцією, просили банк заблокувати картку, але цього не можна зробити, поки немає рішення правоохоронних органів. Тому гроші туди продовжували надходити, кошти перерахували багато моїх знайомих. Карати її потрібно дуже суворо, бо не можна наживатися на дитині, яка була при смерті!» – каже Юлія Волинець. 

Вона показує повідомлення – десятки людей знайшли реквізити Софії з проханням про допомогу у регіональних та всеукраїнських благодійницьких групах. Сказати точно, скільки саме грошей дівчина зібрала, може, мабуть, лише вона сама. За словами обдурених людей, мова може йти про десятки тисяч гривень. 

Про цю історію пам’ятають працівники Кіровоградської поліції. Кажуть, що на дівчину справді написали заяву, але вона вибачилася і повернула усі кошти, тому справу закрили. 

Чесний благодійник 

Коли люди стикаються із шахрайством, вони перестають довіряти навіть чесним організаціям. Софія не мала жодних документів, але заробляла на схильності людей до співчуття. Благодійники кажуть, що потрібно завжди все перевіряти, аби бути впевненим, що кошти підуть туди, куди слід. 

Перш за все, люди повинні задуматися, чому не відкрито рахунок благодійної організації, адже вони свідомо віддають кошти чужій людині на картку. 

«Є, звісно, благодійники, які збирають гроші на свою картку, але здебільшого це відомі волонтери. Часом до нас звертаються з питаннями, чи знаємо ми певного благодійника.  І навіть якщо ми знайомі, то ніколи не можемо дати стовідсоткової гарантії. Має бути постійна звітність про те, скільки коштів зібрали, для кого і на що витратили – тільки так ви можете бути впевнені», – розповідає волонтер Благодійної організації “Час добра та милосердя” Наталія Іващенко. 

Про цю «волонтерку» Іващенко не чула, але каже, що люди мають перевірити усе, перш ніж погодитися допомагати. 

Довіра чесних благодійників будується на звітності, тому не соромтесь просити фотозвіт про кожну виділену річ чи перераховану гривню. Читайте відгуки, перевіряйте документи, щоб ваші гроші врятували життя, а не просто поповнили чийсь гаманець.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #шахрайка
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...