Університет нафти і газу здійснює амбітний проект для покращення енергоефективності регіону

Університет нафти і газу здійснює амбітний проект для покращення енергоефективності регіону

За результатами другого конкурсу Програми транскордонної співпраці Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна (HUSKROUA) 2014-2020 Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу реалізовує проект NET4SENERGY.

Проект Net4SENERGY розроблений з метою підвищення ефективності роботи ключових університетів у межах транскордонного регіону HUSKROUA задля подолання наслідків зміни клімату завдяки енергоефективності з метою забезпечення сталого розвитку територій через співпрацю, підтримку та обмін діями, що сприяють цьому. Угода про асоціацію між Україною та ЄС, яка набрала чинності в 2017 році, демонструє глибокий потенціал і зумовлює специфіку такого співробітництва в сфері енергоефективності громадських будівель та розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні. Крім того, всі чотири країни мають на меті пошук нових можливостей для тіснішої співпраці, в тому числі, і в сфері вищої освіти, партнерства муніципалітетів тощо. 

Основна мета проєкту полягає у підвищенні ефективності роботи основних університетів у межах транскордонного регіону HUSKROUA задля подолання негативних наслідків зміни клімату завдяки енергоефективності. Робота буде зосереджена на забезпечення сталого розвитку територій через поглиблення співпраці, підтримку дій та обмін ідеями, які сприяють досягненню цілі. Всі чотири країни-учасниці програми зацікавлені в пошуку нових можливостей для тіснішого співробітництва, в тому числі, і в сфері вищої освіти, партнерства муніципалітетів тощо. 

Загалом проєкт спрямований на: створення транскордонної мережі університетів, як проактивних агентів енергоефективності, створення власних планів дій з енергозбереження, набір інструментів та пілотні установки на відновлюваних джерелах енергії з реальною економією для університету; техніко-економічне обґрунтування, ідентифікацію вузьких місць (фізична та ІТ-інфраструктура, модель управління); нарощування системи управління з ІТ-рішеннями для оперативного моніторингу енерговитрат університетів (з оцінкою ефекту з посиланням на План дій для сталого розвитку енергетики для університетів). 

Тривалість проєкту «Транскордонна мережа енергетично сталих університетів» розрахована на 2 роки – 01.10.2019/ 30.09.2021. Головний бенефіціар – ІФНТУНГ, партнерами виступають: Технічний університет в Кошице (Словаччина), Університет Мішкольца (Угорщина), Технічний університет Клуж-Напока, Північний університетський центр в Байа-Маре (Румунія). 

Загальний бюджет на чотирьох партнерів - 326 448,04 €, з них: 293 803, 23 € - внесок Європейського Союзу, 18 282, 96 € - внесок партнерів, 112 151, 14 € - бюджет для України. 

Нагадаємо, що ІФНТУНГ уже має успішний досвід участі у Програмі транскордонного співробітництва. Так, за HUSKROUA на 2007-2013 рр. університетом реалізовувалось три проєкти, в двох з яких ІФНТУНГ був головним бенефіціаром - це «Транскордонна мережа для трансферу технологій» (CONTENT - Cross-border Innovation Network for Technology Transfer), який на міжнародній підсумковій конференції по програмі представили як найуспішніший проєкт, та «Забезпечення якості суспільно-орієнтованих освіти, досліджень та розробок» (QASERD -Quality Assurance for Society – oriented Education, Research and Development). 

Також за результатами другого конкурсу  HUSKROUA 2014-2020 ІФНТУНГ, окрім NET4SENERGY, виграв ще один проєкт -  "Відновлення енергії з твердих побутових відходів з використанням технологій теплового перетворення в транскордонному регіоні" (EnyMSW), реалізація якого починається 1 листопада 2019 року.

новини івано-франківськ іфтнунг енергоефективність
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі