19:42, 12 лютого 2020 р.
Надійне джерело
Прикарпатські підприємтва, де працюють люди з інвалідністю, на межі закриття (відео)
Пані Марія інвалід по слуху. На підприємстві УТОГ працює 38 років і таких як вона тут понад 90 працівників. Шиють постільну білизну, подушки, ковдри, військову форму, жіночі костюми та верхній одяг. Але от якось із замовленнями не склалося, – пишуть Версії з посиланням на Третю Студію.
“Допомоги, так як наше підприємство інвалідів, ми не відчуваємо нізвідки. Що самі знайдемо – те і маємо”, – розповіла Ольга Мирославівна, головний інженер підприємства УТОГ.
гор Михайлович директор підприємства. Каже, минулого року невеликі замовлення мали від обласної клінічної лікарні, інфекційної та тубдиспансеру. А ще шили форми для ЗСУ – 150 тисяч одиниць. Шили форму навіть для польської авіації Продукцію підприємства знають в Німеччині, Бельгії, Франції. Нині співпрацюють з Польщею.
“Їм вигідно нам давати, тому, що у нас дешевша робоча сила. Якщо наші швеї працюють на в Польщі на їхньому підприємстві, то вони отримують зарплату майже в два рази меншу, ніж полячки”, – відзначив Ігор Остяк, директор підприємства УТОГ.
Але підприємству вкрай потрібен внутрішній ринок, бо працюють люди з інвалідністю різних груп і не всі можуть виконувати роботу ювелірно, як того вимагають іноземці. Однак, прикарпатським містам, районам та ОТГ їхній текстиль не цікавий.
“За останні 5 років практично жоден район не замовив нічого”, – додав керівник.
Подібне становище на всіх шести підприємствах, де працюють люди з інвалідністю. І без підтримки внутрішнього виробника ситуація може бути плачевною.
“Якщо не буде реалізації цієї продукції, ми свідомі, що потрібно буде закривати ці всі підприємства. Як правило, особам з інвалідністю сьогодні знайти роботу за місцем свого проживання непросто. Тому, що вади їхнього здоров’я заважають на рівні з іншими людьми конкурувати на ринку праці”, – заявив Василь Жураківський, директор обласного фонду захисту інвалідів.
Нині підприємство УТОГ очікує на оголошення тендеру з пошиття форми для військових. Але тепер конкурувати буде важче, бо подібних підприємств в Україні близько двадцяти. Однак, забезпечити ринок збуту можна – купуючи товари на дотендерну суму.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...