Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь

Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь

Багатьом серед нас відомо, що риба не лише смачна, але й корисна. Але існують і такі сорти, вживання яких може завдати шкоди здоров’ю. 

Ось види риб, які варто вводити до раціону якомога рідше або відмовитися від них взагалі. Читайте і будьте здорові, пише Тутка

Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь, фото-1

Сом може виростати до значних розмірів, і для прискорення цього процесу в багатьох рибних господарствах його підгодовують гормонами. Особливо відрізняється в цьому плані риба, яка імпортується з азіатських країн. Безпечний і більш цінний з харчової точки зору той сом, який росте на волі. 

Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь, фото-2

Макрель містить ртуть, яка не виводиться, а накопичується в організмі людини, провокуючи різні хвороби. Найменш небезпечна в цьому плані атлантична макрель, її можна їсти без обмежень. 

Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь, фото-3

В тунці, особливо в атлантичному і блакитному, міститься багато ртуті. Крім того, тунця, який виріс в природних умовах, на прилавках майже немає, адже він знаходиться на межі зникнення, і вся готова риба надходить із ферм, де її підгодовують антибіотиками і гормонами. 

Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь, фото-4

Корисних жирних кислот в тиляпії небагато, а ось за концентрацією шкідливих жирів вона може конкурувати навіть зі свинячим салом. Надмірне вживання цієї риби збільшує рівень поганого холестерину і робить організм більш чутливим до алергенів. 

Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь, фото-5

Через високий вміст жирової тканини вугор легко абсорбує наявні у воді промислові та сільськогосподарські відходи. Особливо великий рівень інтоксикації цими речовинами у американських особин. Для європейського вугра також характерне зараження великими дозами ртуті. 

Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь, фото-6

Основний обсяг пангасіуса, якого привозять до нашої країни, вирощується у В’єтнамі, в річці Меконг, яка відноситься до однієї з найбільш забруднених водойм у світі. Крім ртуті, філе цієї риби містить підвищений рівень нітрофуразону і поліфосфатів (канцерогени).

Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь, фото-7

У цієї риби найвищий рівень зараження ртуттю. Крім того, при її вилові часто не дотримуються необхідних правил, тому ризик отримати харчове отруєння високий. 

Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь, фото-8

Морський окунь містить достатню кількість ртуті. Крім цього, часто під виглядом морського окуня (особливо в закладах громадського харчування і у випадках, коли продукт продається у вигляді філе) пропонується пангасіус або інші сорти дешевшої риби. 

Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь, фото-9

Ця риба містить гемпілотоксин (воскоподобну речовину, що додає м’ясу тварини маслянистого смаку), який не засвоюється організмом. Цей токсин не дає сильної шкоди, але може спровокувати розлад травлення. Щоб зменшити кількість гемпілотоксину, рибу рекомендується смажити або запікати на грилі. 

Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь, фото-10

У свіжої риби волога сяюча луска і прозорі очі. Візьміть тушку в руки: у риби не першої свіжості в’яло опуститься хвіст. Сухі плавники і сірі, а не яскраво-червоні зябра також говорять про те, що риба несвіжа. 

Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь, фото-11

При придбанні живої риби з акваріума переконайтеся, що вода в ньому чиста, і краще вибирайте особин, які плавають не на поверхні, а в товщині води, ближче до дна. 

Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь, фото-12

Якщо ви любите рибалити і потім готувати улов, перевірте водойму на рівень ртуті. Зробити це можна за допомогою спеціального приладу, який називається «аналізатор ртуті». 

Це потрібно знати. Популярні видів риби, які приносять скоріш шкоду, ніж користь, фото-13

Купуючи м’ясо лосося, вибирайте те, у якого в м’якоті є білі прожилки, тому що ідеальний яскравий колір філе свідчить про те, що його підфарбовували. Не беріть рибу, у якої на шкірі є яскраві плямки: м’якоть у неї несмачна, і вона була виловлена в період нересту.

види риб риби,здорове харчування шкода для здоров'я
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі