У Франківську презентують Гетьманські листи Потоцьких

У Франківську презентують Гетьманські листи Потоцьких

Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську запрошує на презентацію Гетьманських листів роду Потоцьких та книжки “На службі Вітчизні. Військо Польське в системі безпеки південно-східних воєводств II Речі Посполитої (1921-1939)”.

Зустріч з авторами – професором, доктором наук Мацеєм Францем і доктором наук Адамом Останкєм, професором ВТА – відбудеться 18 лютого о 18.00 год. Презентація вестиметься польською мовою.

“Гетьманське листування, що охоплює період від середини XVII до середини XVIII століть, – це безцінне джерело для історії Речі Посполитої. Листи п’яти гетьманів, що походять з роду Потоцьких, герба Пілява, писані в оточенні кількох коронних гетьманів, адресовані найважливішим особам держави, становили і становлять ідеальне джерело демонстрації механізмів управління державою, керування її армією, разом з тим, показують всі вади і досягнення тогочасної політики.

Розпорошені чисельними архівами в різних країнах Європи, часто не надто відомі, вони не були належним чином використовувані істориками. Серія Гетьманських листів роду Потоцьких, яку ми віддаємо в руки Читачів, є спробою виправити ситуацію», – йдеться у повідомленні Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.

новини івано-франківськ гетьманські листи центр польської культури
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі