• Головна
  • Центральний ринок як елемент загально-державної інфраструктури, державна політика та закордонний досвід
13:32, 16 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Центральний ринок як елемент загально-державної інфраструктури, державна політика та закордонний досвід

Центральний ринок як елемент загально-державної інфраструктури, державна політика та закордонний досвід

Івано-Франківський Центральний ринок є важливим елементом інфраструктури доставки сільськогосподарської продукції в ланцюгу від виробника до споживача. 

Центральний ринок як елемент загально-державної інфраструктури, державна політика та закордонний досвід, фото-1

За специфікою роботи Центральний ринок виконує функції не лише роздрібного торгівельного центру, але й потужного хабу дрібно-оптової торгівлі в обласному центрі. Значна частина продукції, яка привозиться вантажним транспортом, розходиться по численним роздрібним точкам і не лише на самому ринку. Велика кількість продукції реалізовується дрібно-гуртовими партіями. Крім того, як центр дрібно-оптової торгівлі Центральний ринок має важливе значення для сезонних видів продукції, які надходять до області з інших регіонів чи навіть країн.

Центральний ринок є важливим місцем, де виробники сільськогосподарської продукції з Прикарпаття мають можливість реалізовувати свою продукцію впродовж року. Це позитивно впливає на розвиток сільськогосподарської галузі області та збільшує рентабельність с/г виробництва, так як дозволяє виробникам реалізовувати свою продукцію без посередників.

Успішний досвід закордонних ринків сільськогосподарської продукції дозволяє стверджувати, що якісно побудована і продумана система логістики дозволяє забезпечити не лише якість продукції, її вчасну доставку, але й створює умови конкуренції, що в кінцевому результаті впливає на зниження цін на продукцію.

Важливим для України є досвід сусідньої Польщі у створенні оптових ринків сільсько­ господарської продукції.

У межах державних програм у Польщі по­ будовано 30 оптових сільсько­ господарських ринків. Сучасні надрегіональні оптові ринки розташовані у найбільших містах, таких як Варшава, По­знань, Гданськ, Люблін, Вроц­лав. На додаток до субрегіо­нальних ринків діють також місцеві ринки, які виникли в результаті адаптації існуючих об'єктів. Це ринки в містах Зе­лена­ Гура, Радом, Кельце, Біло­стоці, Ельблонг, Валбжих, Лег­ниця і Тарнов.

Центральний ринок як елемент загально-державної інфраструктури, державна політика та закордонний досвід, фото-2

Оптовий ринок с/г продукції в Любліні

На думку фахівців Міністерства аграрної політики та продовольства України, одним із напрямків розвитку інфраструктури аграрного ринку є створення мережі та системи оптових ринків сільськогосподарської продукції.

Оптові ринки с/г продукції вже функціонують з урахуванням успішного досвіду закордонних ринків в 10 великих містах України. Тут здійснюються приймання, зберігання, мийка, калібрування, фасування, формування уніфікованих товарних партій і підготовка продукції до подальшого транспортування. 

В світі такі ринки працюють в єдиному інформаційному просторі. Таким чином відбувається постійний обмін інформацією стосовно попиту та пропозицій на кожну товарну позицію, що реалізується на ринку. Це дозволяє прогнозувати та аналізувати попит на с/г продукцію в регіоні та вчасно реагувати на ситуації дефіциту чи надлишку товарів першої необхідності.

Саме з огляду на потреби оптимізації логістики та покращення рівня обслуговування громада міста зацікавлена в розвитку і адаптації Центрального ринку як сучасного центру торгівлі за європейськими зразками. Такий розвиток можливий як в рамках державних програм підтримки ринків с/г продукції, так із залученням приватних інвестицій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #центральний ринок #ринок #фермерський ринок #продуктовий ринок #торгівельний центр
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...