У франківському храмі священики тиждень читали людям цікаві лекції

У франківському храмі священики тиждень читали людям цікаві лекції

Свято Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа є особливо близьке парафіяльні громаді, що в Івано-Франківську по вул. Б. Хмельницького, адже в цей день вони відзначають свій храмовий празник. 

В цьому році парафіяни святкували його по-особливому впродовж цілого тижня. На запрошення адміністратора парафії о. Тараса Нейлюка до храму приходили отці з цілого міста, щоби говорити на різні теми. В такому незвичному форматі душпастирі намагалися донести до вірних цікаві та актуальні проблеми сьогодення, йдеться на сайті Архієпархії.

В перший день підготовки до свята, 10 лютого, на парафію завітав о. Василь Савчин, щоби розповісти громаді про цінність та важливість читання Святого Письма, особливо в році Божого Слова.

«Людина житиме не тільки хлібом, - повчає Христос, - але Словом Божим. Саме тому цей рік по-особливому близький до кожного із нас. В цьому часі маємо чудову нагоду заново відкрити для себе те Боже слово, яке є поживою для нашої душі, яке потрібне нам кожного дня», - наголосив проповідник.

У середу, 12 лютого, на празник Трьох Святителів до громади завітав Директор департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ прот. Іван Стефурак. У своєму виступі отець роздумував про важливість поширення доброї інформації та ділення нею з ближніми.

А вже наступного дня на парафію Стрітення Господнього завітав Синкел у справах монашества прп. о. Йосафат Бойко, ВС. Він поділився з місцевими душпастирями та парафіянами своїм досвідом у побудові справді живої парафії.

«Церква Христова - це перш за все спільнота людей. В ній основа - це Боже об'явлення, базуючись на ньому ми будуємо Живу парафію», - зауважив о. Йосафат, наголошуючи на тому, що та парафія може називатися живою, якщо має 6️ елементів: Боже Слово, через яке ми пізнаємо Христа; Святі Таїнства і молитва, через які ми єднаємося з Господом; Служіння ближньому, через яке ми проявляємо свою любов до Бога; Провід, який здійснюється за діяльністю єпископа як голови і отця; Плекання і служіння єдності, до якої має прагнути кожне християнське серце; Місійний дух парафіяльної спільноти, через які Церква нас закликає виходити за межі нашої церковної спільноти, щоб нести у світ Христову науку, щоб перемінювати світ Христовим Духом».

Очевидно, найбільші урочистості відбулися 15 лютого. Вранці парафіяни молилися Велику утреню, яку відслужив о. Володимир Лукашевський – резидент парафії. Опісля відбулося врочисте водосвятта.

Кульмінацією всього празника стала Божественна Літургія. На запрошення о. Тараса Нейлюка в ній взяли участь сім душпастирів з різних храмів Івано-Франківська. Очолив молитву о. Віталій Максимів – Віце-економ Архієпархії.

В часі проповіді до вірних звернувся о. Мирослав Татумиряк – сотрудник парафію св. Юрій Переможця, що в с. Угорники. Душпастир закликав кожного прожити своє життя так, щоби вкінці мати певність, що зустріне Господа так, як це ми бачили в історії з євангелія.

На завершення свята громаду привітав Міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків. Також о. Тарас Нейлюк склав вітальні та подячні слова в адрес присутніх отців та усіх парафіян, вітаючи із престольним празником.

Завершилися урочистості на церковному подвір’ї, де священнослужителі прочитавши молитви, освятили вірним їхні Стрітенські свічки.

У франківському храмі священики тиждень читали людям цікаві лекції, фото-1 У франківському храмі священики тиждень читали людям цікаві лекції, фото-2 У франківському храмі священики тиждень читали людям цікаві лекції, фото-3 У франківському храмі священики тиждень читали людям цікаві лекції, фото-4
новини івано-франківськ парафіяни громада душпастирі цікаві лекції
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі