• Головна
  • Всесвітньо відомі хірурги-онкологи з Ізраїлю два дні оперували в Прикарпатському онкоцентрі
07:21, 29 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Всесвітньо відомі хірурги-онкологи з Ізраїлю два дні оперували в Прикарпатському онкоцентрі

Всесвітньо відомі хірурги-онкологи з Ізраїлю два дні оперували в Прикарпатському онкоцентрі

Всесвітньо відомі хірурги-онкологи з Ізраїлю разом із франківськими колегами два дні оперували в Прикарпатському онкоцентрі.

Своєрідний майстер-клас для прикарпатських онкологів дала команда клініки «Медичний Центр Галілеї» з ізраїльського міста Нагарія, пише Курс.

Команда спеціалістів «Медичного центру Галілеї» вважається лідерами в онкохірургії не лише в Ізраїлі, але й у світі. Онкологи працюють – оперують і консультують – у понад 20 країнах. До Франківська приїхали у відповідь на запрошення науковців ІФНМУ, спеціалістів Прикарпатського онкоцентру. 

«У жовтні минулого року команда наших лікарів побувала на стажуванні в Ізраїлі в цій клініці. І запросили спеціалістів до себе, щоби продовжити обмін досвідом», – каже Аліна Андріїв, доцент кафедри ІФНМУ, онкохірург, мамолог Прикарпатського онкоцентру.

В контексті співпраці ІФНМУ підписав угоду про співпрацю з клінікою “Медичний Центр Галілеї”.

Всесвітньо відомі хірурги-онкологи з Ізраїлю два дні оперували в Прикарпатському онкоцентрі, фото-1

Впродовж двох днів майстер-класу в Прикарпатському онкоцентрі провели кілька операцій – на молочних залозах, на шлунку і на підшлунковій залозі. Операція на підшлунковій тривала більш як чотири години.

Всі операції транслювали в інші зали онкоцентру.

«Це майстер-клас для спеціалістів цієї лікарні. Ваші фахівці оперують разом із заввідділенням. Ми були консультантами на цих операціях. Ми дивимося і говоримо, як би це можна було ще краще зробити. Місцеві хірурги – молодці. Роблять все правильно. Єдине, що ми якісь нюанси розказували і показували», – пояснив хірург-онколог Асі Дробот, лікар Галілейського медичного центру.

Доктор Асі Дробот асистував операцію з видалення злоякісної пухлини на молочній залозі. Онкологія І стадії, пухлина до 2 см, у лімфатичних вузлах при доопераційному обстеженні пухлини не було виявлено проблем, пояснив спеціаліст особливість хірургічного втручання.

«Пухлина була у місці, яке є проблемним для хірургів, тому що косметично це не виходить прибрати її красиво. Ми вийшли з цієї ситуації – зробили онкопластику. Вже на операційному столі отримали підтвердження, що пухлину прибрали повністю. Є нюанс. Такі пухлини зазвичай посилають злоякісні клітини через лімфатичну систему. І тому ми мали прибрати перші лімфатичні вузли, які отримують лімфу з того місця, де знаходиться пухлина. Ми це зробили, тепер чекаємо результатів діагностики і відповіді – маємо сподівання, що все буде добре», – деталізує доктор Асі.

Асі Дробот розповідає, що в Ізраїлі кожна восьма жінка хворіє на рак молочної залози. «У нас є набагато більше, ніж в Україні, генетичних проблем, коли рак проявляється у молодому віці. Є випадки, коли хвороба вражає цілі сім’ї. Ми знаємо про це і спостергаємо, як буде розвиватися ситуація», – каже онколог.

КУРС писав, що на Прикарпатті на рак молочної залози хворіє кожна п’ята жінка. Загалом по Україні – кожна сьома. 

«Ситуація у світі в різних країнах є приблизно однаковою – рак молочної залози на першому місці серед онкології. Це що в Україні, що в Європі, що в США та Ізраїлі. Україна не передує стосовно захворюваності. Але серед перших стосовно пізнього виявлення – це так. І це наша основна проблема, що виявляється більший відсоток не 1-2 стадії, коли онкологія може бути вилікувана, а на 2-3 стадії. Проблема ця багатофакторна. Пов’язана не так із діагностикою, як із тим, що жінки не звертаються до спеціалістів, не поспішають обстежуватися, навіть якщо мають проблеми. Звертаються, коли вже є візуальна форма раку. Тоді як ми можемо діагностувати раніше, на ранніх стадіях», – зазначає Аліна Андріїв.

Мамолог Прикарпатського онкоцентру додає, що сьогодні прооперували двох пацієнток з ранніми стадіями раку молочної залози.

«Завдяки тому, що вони звернулися вчасно, ми маємо можливість зберегти їм молочну залозу, зробити онкопластичну хірургію. В Прикарпатському онкоцентрі 70% операцій – органозберігаючі», – додає хірург-мамолог.

Доктор Асі Дробот – теж хірург-мамолог. Спеціаліст світового рівня, один з найкращих спеціалістів Ізраїлю.

«Ми підтримуємо зв’язок, часто спілкуємося онлайн. Він нам допомагає знайти рішення, консультує. Люди платять великі гроші, щоби поїхати до Ізраїлю на консультацію. А ми з доктором Асі працюємо в тісному робочому контакті, і він радо нам допомагає. Це великий внесок в нашу роботу і безцінний досвід», – наголошує хірург, науковиця ІФНМУ.

Доктор Дробот уважає, що ситуацію в Україні загалом і на Прикарпатті зокрема стосовно пізньої діагностики онкозахворювань потрібно переламати.

«У вас треба розказувати людям про необхідність обстеження після 40 років, про необхідність мамологічного скринінгу раз на два роки у жінок. Пухлини ростуть довго. Наука підтвердила, що від однієї клітинки до 1 см пухлина росте 5 років. Ваші жінки дуже довго ходять з пухлинами. Треба про це говорити людям всюди, на виробництвах, може зробити якісь форуми, щоби підвищувати обізнаність, поінформованість. Не треба боятися – про це треба знати і думати, бо шанс захворіти є у багатьох, і тому треба спостерігатися. Якщо хвороба знаходиться на якомусь початковому рівні, то можна цілком видужати і хвороба не повернеться», – пояснює спеціаліст з Ізраїлю.

Він наголошує, що рак є проблемою, коли дагностика затягується в пізніші стадії. «Це також можна і треба лікувати, але шанси одужати будуть гіршими», – розтлумачує він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #онкодиспансер #ізраїльські лікарі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...