• Головна
  • Найчастіше відмовляються від щеплень дітям батьки в Івано-Франківській області. Дослідження КМІС
09:33, 1 березня 2020 р.
Надійне джерело

Найчастіше відмовляються від щеплень дітям батьки в Івано-Франківській області. Дослідження КМІС

Найчастіше відмовляються від щеплень дітям батьки в Івано-Франківській області. Дослідження КМІС

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час презентації результатів дослідження «Індекс Здоров'я. Україна-2019 » повідомив старший радник з питань якості в охороні здоров'я проекту USAID « Підтримка реформи охорони здоров'я »Владислав Одринський.

За даними дослідження, цей показник дещо покращився у порівнянні з попередніми роками опитувань: в 2016 році серед опитаних таких батьків було 25%, у 2018 році - 22%, пише Мresearcher.

Найскладніша ситуація в Івано-Франківській області, яка є стабільним лідером у відмовах від щеплень - 32% респондентів. У той же час це кращий результат у порівнянні з попередніми роками діє до: 2016 рік - 44% 2017 рік - 39%, 2018 рік - 45%.

Також дуже високими показники відмов залишаються в 2019 році у Львівській (30%) та Тернопільській (29%) областях.

За даними дослідження, найбільшу прихильність щеплень демонструють батьки в Луганській (1% відмов), Сумській (3%), Кіровоградській (4%) і Херсонській (6%) областях. При цьому наголошується, що всі ці області, як і раніше демонстрували високу лояльність до дитячої вакцинації.

В.о. міністра охорони здоров'я в 2016-2019 роках Уляна Супрун зазначила на презентації, що в 2016 році були дуже низькі показники по імунізації в країні. «Протягом двох років через інформаційні кампанії, через зміни в системі імунізації ми змогли ці показники змінити», - сказала вона.

За словами Супрун, позитивну динаміку сприяла забезпеченість вакцинами, а також забезпечення разом з місцевою владою «холодного ланцюга», тобто спеціальними холодильниками, де зберігалася вакцина.

Супрун сподівається, що комунікація медичного персоналу з батьками і рідними по вакцинації дітей буде тривати. За її словами, люди не повинні прислухатися до фейків, які приходять з Російської Федерації щодо вакцинації.

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології у співпраці з Фондом «Соціальні індикатори» завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження» протягом червня-серпня 2019 року. Опитування проводилося у всіх областях, крім окупованих територій. В результаті польового етапу було зібрано 10222 опитувальника, опитано щонайменше 400 респондентів у кожній області.

Нагадаємо, більше половини громадян України не стикалися з тим, щоб від них вимагали хабар в медичних установах за останні 12 місяців. Так, 51,3% опитаних відзначили, що від них не вимагали дати хабар, а 36,3% не відвідували медичних установ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #вакцинація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...