13:23, 1 березня 2020 р.
Надійне джерело
Чи можуть покарати за образу в Фейсбуці. Судові вироки щодо образ і ... відшкодування
За гнівні вислови в Інтернеті можна отримати штраф чи 15 діб тюрми, а за образи на ґрунті національності, релігійних переконань - сісти на 5 років.
Депутат Рудківської міськради Самбірського району Михайло Міхняк має виплатити членові міськвиконкому цієї ради Ганні Городник 7500 грн як компенсацію за образливі пости в соцмережі.
Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.
Депутат Рудківської міської ради Михайло Міхняк на своїй сторінці у Facebook торік у вересні двічі вдався до образи члена міськвиконкому Ганни Городник. Він публічно закликав своїх виборців звільнити 62-річну Ганну Городник з членів міськвиконкому, назвавши її «бабусею бальзаківського віку».
«Хто за те, щоб виключити «Шурку» – Городник Ганну з виконавчого комітету! З її похилим віком та непрацездатністю? На її місце піде хтось інший, молодий, а не бабуся бальзаківського віку! Хто «за» пишіть на моє ім'я звернення з колективними підписами», – писав Міхняк на своїй сторінці у Facebook.
Ганна Городник, дізнавшись про ці дописи Михайла Міхняка, з яким ніколи не була знайома, змушена була виправдовуватися перед односельчанами, а потім тривалий час лікуватись, оскільки в неї різко погіршилося здоров’я. Вона також звернулася із заявою до поліції, після чого правоохоронці провели профілактичну бесіду з депутатом.
Конфлікт закінчився позовною заявою до Самбірського міськрайонного суду, який задовольнив вимоги Ганни Городник – відшкодувати витрати на ліки та виплатити 3000 гривень моральної компенсації.
Загалом депутат Рудківської міськради Михайло Міхняк має виплатити Ганні Городник 7500 грн як компенсацію за свої пости. З рішенням суду він погодився.
Українці все більше стали судитися за образи в соцмережах. Буквально недавно в Україні учасник одного із запорізьких чатів отримав 15 діб за те, що постійно нецензурно лаявся в мережі, пише ТСН.
Також нещодавно суд розбирався у сварці двох користувачів "ВКонтакте". Родичі неповнолітньої дівчинки відсудили у її кривдника 500 грн за образливі висловлювання на адресу їх сім'ї, пише "Сегодня".
Цікава метаморфоза сталася з групою захисників одного з ґвалтівників Оксани Макар "ВКонтакте" - на цій сторінці учасники всіляко ображали на той момент вже покійну дівчину. Однак незабаром групу перейменували "За справедливість" та образи прибрали. Подейкували, що в міліції пригрозили завести кримінальні справи на тих, хто глумиться над жертвою ґвалтівників.
У міліції кажуть, що спеціально за лайкою в Інтернеті не стежать. Якщо українці подають в суд один на одного за образи - покарання для них визначає суд, пояснив, головапрес-служби МВС Володимир Поліщук.
"Ось якщо з'являються загрози життю людей - це вже кримінальна справа. Це міліція відслідковує", - говорить він. Людину можуть покарати просто штрафом (до 119 гривень) або змусити принести публічні вибачення і виплатити компенсацію за моральну шкоду. Що ж до 15 діб, то таке покарання передбачено за дрібне хуліганство - у статті 173 адмінкодексу зазначено, що за нецензурщину можуть і заарештувати.
Правозахисники кажуть, що зараз образи в мережі замінюють вуличні сварки. Але лайка і на вулиці, і в мережі підпадає під адмінвідповідальність - за це штрафують.
"А за образи на ґрунті національності, релігійних переконань, раси, статі, етнічного походження можна отримати обмеження свободи на строк до 5 років. Нерідко судяться один з одним за образи відомі люди, але трапляються суди і між звичайними громадянами ", - розповів юрист Михайло Ільяшев.
Автори блогів зізнаються, що їх лякає можливість стати підсудними через висловлення власної думки на особистих сторінках.
"Думки про те, що мене хтось там контролює, такий всезнаючий і явно наділений владою, лякає", - заявив один з блогерів.
"Я вважаю це прямим порушенням конституційного права на свободу слова. Я не змушую нікого читати мій блог, я не пропагую там нічого кримінального і не буду. Але я в праві висловлювати свою думку на будь-яку цікаву для мене тему. Блоги створені для цього", - говорить ще один блогер.
В цілому ж завсідники блогосфери і соцмереж кажуть, що вживають нецензцурщіну не в адресу когось конкретного, а, так би мовити, для більш емоційного вираження думок.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
11:23, Вчора
live comments feed...