• Головна
  • Лікарі зі Словаччини, Литви та Ізраїлю ділилися досвідом з прикарпатськими колегами (фото)
08:15, 2 березня 2020 р.
Надійне джерело

Лікарі зі Словаччини, Литви та Ізраїлю ділилися досвідом з прикарпатськими колегами (фото)

Лікарі зі Словаччини, Литви та Ізраїлю ділилися досвідом з прикарпатськими колегами (фото)

В Івано-Франківську відбувся Міжнародний медичний форум «Медицина України – європейський вибір». Крім українських фахівців, серед учасників форуму провідні лікарі  зі Словаччини, Литви та Ізраїлю.

Уже вчетверте у співпраці Асоціації лікарів Карпатського регіону та Івано-Франківського національного медичного університету проходить форум, що об’єднує фахівців медицини з різних країн світу задля обміну досвідом та пошуку спільних рішень, що стоять перед медициною майбутнього, пише Галка.

«Ми об’єдналися, оскільки бачимо чимало викликів на шляху реформування української системи охорони здоров’я. Досвід колег з-за кордону  цінний для нас, адже маємо змогу почути про  трансформацію медицини у їхніх країнах, – говорить ректор ІФНМУ Микола Рожко. –  Головне ж завдання для нас підготувати кваліфікованого лікаря. І  ми дуже зацікавлені  у навчанні студентів та викладачів нашого університету. Частина з них поділяться на форумі і своїми доробками.».

Побачити майбутнє, опираючись на вимірювані результати сьогодення закликав присутніх на форумі  Гінтарас Грахаускас, екс-радник міністра охорони здоров’я Литви, член робочої групи Україна- Литва, експерт з питань проблем людей похилого віку та старіння нації.

Фахівець з Литви каже, що на економіку, соціальну сферу та охорону здоров’я країни впливає старіння населення, а Україна в цьому плані займає одне з перших місць на пострадянському просторі. «Україна старіє, а еміграція молоді в Європу веде до того, що тут залишається  все менше людей, які будуть платити податки. Для системи охорони здоров’я вашої країни це додатковий виклик. І на це варто звернути увагу», – зазначає  Грахаускас.

У перший день форму фахівці обговорювали   також як покращити систему охорони здоров’я у період кризи, ділилися напрацюваннями з проблематики старіння, порушень сну, лікування онкологічних захворювань.

Під час роботи другого дня форуму на базі Прикарпатського онкоцентру та обласної клінічної лікарні №1 закордонні фахівці проведуть майстер-класи. Також на форумі йтиметься про діабет, реабілітологію, робототехніку.

На відкритті форуму виступила університетська чоловіча хорова капела «Сурма» ім. Б. Волосянка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #медичний форум #іфнму
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...