• Головна
  • Прикарпатка Марія Байляк увійшла в ТОП-10 успішних українських вчених-жінок
21:58, 2 березня 2020 р.

Прикарпатка Марія Байляк увійшла в ТОП-10 успішних українських вчених-жінок

Прикарпатка Марія Байляк увійшла в ТОП-10 успішних українських вчених-жінок

За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% науковців у світі – жінки, в Україні серед науковців – 45% жінок. Наша країна займає 12 місце за кількістю жінок-вчених в рейтингу серед 41 країни світу. 

У 2018 році була запроваджена українська премія, яка є частиною глобальної Програми L’ORÉAL-ЮНЕСКО “Для жінок у науці”. Вона створена для молодих жінок, які професійно займаються науковими дослідженнями у галузі STEM (наука, технології, інжиніринг, математика) та заохочення їх до розвитку української науки, пише Укрінформ.

Українки успішно працюють у різних галузях наук. Найбільше жінок-науковців у галузі суспільних (65,8%), медичних (65,2%), гуманітарних (60,3%) наук. У галузі технічних наук їх всього – 34,1%. 

Укрінформ пропонує вам ТОП-10 успішних українських вчених-жінок, серед яких є вже давно відомі своїми досягненнями, так і ті, що тільки з’явилися на науковому небосхилі. 

До цього списку увійшла жінка з Прикарпаття Марія Байляк. 

Довідково: 

Марія Байляк – кандидат біологічних наук, доцент кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. Науковець вивчає біохімію і досліджує вплив різних рослин, речовин на процеси старіння.

Прикарпатка Марія Байляк увійшла в ТОП-10 успішних українських вчених-жінок, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #прикарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...