• Головна
  • Батькам на замітку. Порушення опорно-рухового апарату у дітей
09:33, 7 березня 2020 р.
Надійне джерело

Батькам на замітку. Порушення опорно-рухового апарату у дітей

Батькам на замітку. Порушення опорно-рухового апарату у дітей

Незважаючи на те, що опорно-рухова система, здавалося б, є найміцнішою структурою нашого організму, в дитячому віці вона найбільш вразлива. Саме в дитинстві та підлітковому віці виявляють такі патології як кривошия, плоскостопість, сколіоз, кіфоз та інші порушення постави. І якщо, вчасно не вжити належних заходів, для усунення вроджених або набутих у дитини дефектів, в зрілому віці його можуть очікувати куди більш важкі наслідки: міжхребетні грижі, остеохондроз та ін.

Батькам на замітку. Порушення опорно-рухового апарату у дітей, фото-1

Дитячі порушення опорно-рухового апарату 

Для того, щоб уникнути або максимально скоригувати порушення опорно-рухового апарату, необхідно розуміти причини їх виникнення. 

Наприклад, така поширена патологія як кривошия — це захворювання шийного кістково-м’язового апарату, що виявляється неправильним положенням голови у дитини і обмеженням її рухливості. Найчастіше у дітей зустрічається уроджена м’язова кривошия, викликана укороченням і слабкістю грудино-ключично-соскоподібного м’яза в процесі внутрішньоутробного розвитку малюка. Відбувається це з ряду причин, однією з яких є неправильне положення голівки дитини в утробі матері, через що на неї надається зайвий односторонній тиск стінками матки, і в результаті цього точки кріплення грудино-ключично-соскоподібного м’яза зближуються, м’яз коротшає. 

Вкорочення грудинно-ключично-соскоподібного м’яза також може статися внаслідок її травмування під час важких пологів або через перенесення в утробі матері м’язового запалення, що перейшло у хронічну форму. 

Спочатку кривошею важко помітити: прояв захворювання відбувається поступово, починаючись з потовщення м’яза з одного боку, фіксованого нахилу голови у дитини, і, закінчуючи обмеженням рухливості шиї і виникненням асиметрії лівої і правої половини обличчя. 

До речі, саме вроджена кривошия є однією з причин розвитку у дитини сколіозу, оскільки, намагаючись надати голові вертикального положення, малюк починає піднімати плечі і сутулитися. 

Звичайно ж, сколіоз розвивається і по ряду інших причин: слабка постава дитини, відсутність регулярної фізичної активності, тривале проведення часу за комп’ютером, неправильне положення тіла, в той час як дитина сидить. 

Основоположним фактором у виникненні деформації хребетного стовпа є слабкість м’язів, що оточують хребет, через що вони не можуть виконувати свою опорну функцію. 

М’язова слабкість також сприяє розвитку плоскостопості у дитини. Вроджена плоскостопість виникає як результат слабкості сполучної тканини стопи, через що м’язи і зв’язки стопи невзмозі сформувати правильний вигин. Також плоскостопість може розвинутися, якщо м’язи стопи недостатньо стимулюються зовнішнім середовищем, наприклад, внаслідок невдало підібранного взуття. 

Перераховані захворювання опорно-рухового апарату у дітей на ранніх стадіях піддаються повній корекції, а на більш пізніх, наприклад сколіоз III-IV ступеня, зовнішній дефект і ймовірність розвитку ускладнень можна звести до мінімуму. Якщо раніше для цього широко використовувалися різні корсети, бандажі, фіксатори, а в деяких випадках — вдавались і до оперативного втручання, зараз найбільш ефективним методом лікування опорно-рухової патології у дітей вважається кінезітерапія. 

У Києві лікуванням порушень опорно-рухового апарату у дітей за допомогою кінезітерапії займається медичний центр «KinesisLife». Спеціально для цього лікарями-ортопедами і реабілітологами центру була розроблена максимально ефективна комплексна методика — Система інтегративної кінезітерапії (СІК). 

Система інтегративної кінезітерапії (СІК) включає в себе три складові: мануальное м’язове тестування, м’який вплив міофасциальної терапії в комплексі з вісцеральним та кінезіологічним масажем, індивідуальна програма вправ на спеціальних багатофункціональних тренажерах. 

За допомогою мануального м’язового тестування лікарі центру можуть точно виявити функціональні можливості і стан м’язового корсету дитини, з’ясувати на які м’язи і зв’язки потрібно впливати в першу чергу. 

Після з’ясування цих моментів лікар призначає курс міофасциальної терапії або масажу, в залежності від конкретного випадку, для того, щоб відновити харчування в проблемних місцях м’язового апарату, відновити їх кровопостачання та повноцінну роботу. 

Для закріплення результату, а саме для формування правильних м’язових рефлексів і підвищення витривалості і сили м’язів та зв’язок, для маленького пацієнта розробляється індивідуальна програма вправ. При цьому всі заняття на тренажерах проходять під контролем лікаря-реабілітолога в захоплюючій і доброзичливій формі.

Батькам на замітку. Порушення опорно-рухового апарату у дітей, фото-2

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #центр реабілітації #рух без болю #узд #ухт #ударно-хвильова терапія #кінезіотерапія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...