• Головна
  • Дитячі зуби - догляд і профілактика. Поради стоматолога
10:03, 13 березня 2020 р.
Надійне джерело

Дитячі зуби - догляд і профілактика. Поради стоматолога

Дитячі зуби - догляд і профілактика. Поради стоматолога

Скажіть «так» – моркві, яблукам і бубликам!

На жаль, зараз у 90% дітей – патологія прикусу. Найпоширеніша проблема – скупчення зубів. Відбувається це тоді, коли зубки прорізаються великі, а місця на щелепі не вистачає. Часто це пов’язано з тим, що дитина недостатньо навантажує зубо-щелепну систему, і щелепа немає мотивації для росту. Для м’якої їжі достатньо і маленької щелепи. Дітей потрібно навантажувати твердою їжею. Давайте дитині їсти те, що вона любить. Не примушуйте їсти моркву, якщо вона її не любить, але добирайте те, що їй смакує – їсть груші чи яблука – нехай їсть цілими, а не чищеними і різаними на шматочки.

Часто батьки скаржаться, що дитина лінується жувати: «Ми їй даємо їсти, але там де трапляється шматочок м’яса, вона не хоче прежовувать і випльовує». Причиною цьому часто є те, що в дитини болить якийсь зубчик, або він недолікований, можливо якийсь зубчик прорізається або якийсь хитається. Якщо на це не звертати увагу, то в малюка сформується шкідлива звичка – жувати на одну сторону, що в подальшому призведе до проблем із прикусом.

Стежте за тим, як дитина ходить і сидить

Велике значення в патології прикусу має осанка. Якщо дитина, наприклад, неправильно сидить у школі щодня по 6 годин, то і прикус у неї нормальним бути не може. Тут іде безперервний зв’язок між хребтом і зубо-щелепною системою.

Слідкуйте, щоб ваш школярик не нахилявся над столом і не лягав на парту. Якщо дитина зсутулена, то в неї верхня щелепа буде значно більша. По мірі того, як вона вигинає хребет – так само вигинаються і щелепи. Потрібно слідкувати, щоб плечі дитини були рівномірно навантажені, тому ретельно добирайте дитині рюкзак. 

Не лінуйтесь чистити малюкові зубки

Як тільки в дитини прорізався перший зубчик, мамі потрібно чистити його (намотувати на пальчик бинт і протирати зубчик). Фрукти та прикорми вже містять кислоти, які можуть вражати зубну емаль. На зубчиках залишатиметься наліт, який може призвести до розвитку карієсу.

Коли діти підростають, то їх потрібно самостійно вчити чистити зубки двічі на день. Нас чомусь учили доглядати за зубками перед сном і після сну. Але зараз стоматологи схильні до того, що зуби варто чистити після сніданку і обов’язково перед сном. 

Завчасно виявляйте шкідливі звички

1. Довготривале вживання материнського молока або смоктання соски

Зараз існує мода на максимально довге грудне вигодовування. Навіть педіатри не дійшли згоди, до якого віку дитині необхідне материнське молоко. Але для зубо-щелепної системи достатньо годувати малюка груддю до півтора року. Все що вище – вже неправильно. Якщо щелепа постійно розташована в однаковому положенні по сосці чи соску матері, зубки можуть прорізатися неправильно, і неправильно формуватиметься прикус.

2. Cон із відкритим ротиком

Якщо малеча дихає уві сні відкритим ротиком – це теж шкідлива звичка. Вона може бути викликана якоюсь хворобою, тому вам необхідно звернутись до лікаря-лора. У дитини можуть бути аденоїди, або часті просудні захворювання, через які їй важко дихати.
Якщо ж це просто шкідлива звичка, то від неї потрібно відучувати. Періодично нагадуйте: «Закрий ротик», придумуйте ігри, де малеча повинна бути з закритим ротиком. Із часом дитина навчиться дихати правильно.

3. Малюк бере до рота якісь предмети або гризе нігті

Удень дитинка може брати до рота різні предмети: школярики часто гризуть ручки і смокчуть олівці. Дітки дошкільного віку можуть брати до рота – пульт від телевізора чи шматочок ковдри. Часто діти смокчуть пальці і гризуть нігті, і мами тоді кричать: «Та я тобі ці пальці відрубаю, перестань гризти нігті». У результаті – дитина ховається під ковдру, але все рівно продовжує гризти. Така поведінка найчастіше викликана стрессом, малюк так поводиться, коли відчуває психологічний дискомфорт.

Батькам потрібно знайти причину такої поведінки – можливо, дитині страшно, або вона через щось дуже нервує. У цей час не потрібно на дитину кричати, а потрібно її підтримувати. Часто таке трапляється, коли в сім’ї народжується друга дитина – старшій не вистачає уваги, і вона таким способом її компенсує.

Ми не прихильники того, щоб відразу щось лікувати. Якщо дитині від 6 до 8 років, то здебільшого всі проблеми можна вирішити міофункціональними гімнастиками, правильним масажем зубів, задавати напрям росту.

Стоматологічна клініка «New Dent» доктора Fadi - це завжди якісне лікування зубів для Вашої ідеальної посмішки!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #стоматолог #стоматологія #Стоматологічна клініка #Dr. Fadi #New Dent
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...