• Головна
  • Євросоюз обмежив експорт медичних захисних засобів
08:15, 17 березня 2020 р.
Надійне джерело

Євросоюз обмежив експорт медичних захисних засобів

Євросоюз обмежив експорт медичних захисних засобів

Продавати засоби захисту за межі ЄС тепер можна тільки після спеціального дозволу урядів країн – членів Євросоюзу. Такий крок необхідний, щоб протистояти поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 у Європі, заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. 

У межах боротьби з поширенням коронавірусної інфекції Європейський союз обмежив експорт медичних захисних засобів. Про це у своєму відеозверненні у Twitter 15 березня повідомила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, пише видання Гордон.

"Ми маємо захистити працівників системи охорони здоров'я, які перебувають на першій лінії оборони в боротьбі з вірусом. Ми маємо забезпечити їх захисним спорядженням – масками, рукавичками, одягом", – сказала вона.

Фон дер Ляєн зазначила, що тепер продавати засоби захисту за межі ЄС можна тільки за спеціальним дозволом.

"Основні медичні товари можуть експортувати у країни, які не входять до ЄС, тільки після дозволу урядів країн-членів. Це правильно, тому що нам потрібне це спорядження для наших систем охорони здоров'я", – зазначила глава Єврокомісії.
Вона розкритикувала рішення деяких країн – членів ЄС заборонити продаж захисного спорядження іншим членам об'єднання.

"Якщо окремі країни забороняють продаж захисних засобів в інші країни – члени ЄС, це недобре. Ми маємо допомагати одне одному", – підкреслила фон дер Ляєн.

Вона сказала, що наразі Італія, яка найбільше постраждала від коронавірусу, має потребу у величезній кількості медичних товарів, але "за кілька тижнів інші країни теж матимуть потребу в них".

"Виробляючи й утримуючи товари в ЄС, а також ділячись одне з одним, ми зможемо захистити працівників нашої системи охорони здоров'я, пацієнтів та стримати поширення вірусу", – резюмувала фон дер Ляєн. 

За даними джерел EurActiv у ЄС, 60% світового виробництва захисного обладнання припадає на китайський Ухань, звідки почався спалах захворювання. Очікують, що фабрики в регіоні повернуться до роботи за кілька місяців, але з огляду на те, що інфекція швидко поширюється Європою, ЄС не може чекати, прокоментувало видання звернення фон дер Ляєн.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними ВООЗ станом на 16 березня, коронавірусом інфіковано 168 019 осіб у понад 140 країнах, 6610 осіб померли.

Більшість хворих – 81 077 осіб – жителі Китаю. У ЄС найбільше випадків зараження зафіксовано в Італії, Іспанії, Франції та Німеччині.

В Україні станом на 16 березня підтверджено сім випадків зараження коронавірусом (чотири з них – у Чернівецькій області, два – в Києві), одна із хворих, 71-річна жителька Житомирської області, померла.

За кордоном від COVID-19 померла одна українка (вона жила і працювала в Італії), ще шістьох лікують. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #коронавірус
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...