08:19, 19 березня 2020 р.
Як живе Італія в умовах карантину. Історії від прикарпатців-заробітчан
Чи не найбільше наших заробітчан — в Італії. У цій країні 13 березня зафіксовано смерть українки. А загалом на 60-мільйонне населення на 16 березня — 24 747 випадків зараження коронавірусом; 1809 осіб із числа інфікованих померли.
Розповіді про життя в умовах карантину від прикарпатців закордоном зібрав Голос України.
«Спочатку італійці нехтували інформацією про короновірус. А тепер дотримуються приписів медиків та влади. Навіть діти розуміють, що треба сидіти в хаті. Вони законослухняні. Карантин. На 8 Березня поїхала до Венеції. Вперше за дев’ять років перебування в Італії побачила порожнє місто. Аж страшно. Там зазвичай голці нема де впасти. А тут — ні душі. Італійці виходять на балкони і співають пісні. Гарно й цікаво. Підбадьорюють один одного. І кажуть: «Forza, Italia! (Будь сильна, Італіє!)», — розповіла уродженка міста Городенка Галина Березовська, котра нині працює неподалік Венеції.
«Усе буде добре», — пишуть на простирадлах італійці й вивішують у себе на балконах. Коли фотографував це, мене запримітила через вікно італійка і через мить з’явилася з дитиною та помахала рукою», — поділився враженнями ще один уродженець Городенки, а нині мешканець італійського міста Ріміні Микола Левицький.
У Ріміні загалом багато городенківців. Серед них і Людмила Луцик. Жінка каже, що в Італії із введенням карантину запізнились. Треба було оперативно діяти ще тоді, коли запровадили обмеження в регіоні Ломбардія. Може, не було б стільки жертв. За словами Людмили, офіційно працевлаштовані співвітчизники залишаються здебільшого в Італії. Медицина тут на високому рівні. Тож якщо є страховка — все більш-менш гаразд. Додому повертаються ті заробітчани, котрі мають короткотермінові контракти, або нелегали. Натомість жінка стурбована нашою легковажністю. Бо ж в українців традиційно — поки грім не вдарить…
«Рятуйтеся, щоб не було запізно. Ця ситуація, яка є у всьому світі, має навчити нас дивитися по-іншому на життя та його цінності, бути добрішими, вдячними, любити одне одного, допомагати берегти нашу планету», — акцентує Людмила Луцик.
Наші співвітчизники наголошують, що все залежить від влади, наскільки серйозно вона ставиться до проблеми. А то страшний сигнал, бо якщо в Україні вже є перші випадки інфікованих, то ці одиниці в лічені дні можуть перерости в сотні. Флоренція до карантину була переповнена туристами. А нині спустошені вулиці. Всі заходи скасовані (навіть на похорони не можна запрошувати рідних і близьких). Міста, села спорожніли, стоять, мов привиди. Такого ще не було. В крамницях продукти і все необхідне є в достатній кількості. Але впускають певну кількість покупців, решта — в черзі, один від одного на відстані метр. Так само в аптеках: один вийшов, другий зайшов, всі інші чекають за дверима на вулиці на відстані метра. Групами ходити не можна. Дітей не видно. Бари, кінотеатри, музеї закриті, спортивні змагання скасовані. Заборонено переїжджати з одного населеного пункту в інший (окрім на роботу, чи якщо є старі батьки, або до лікаря, на це треба мати відповідний документ). На велосипеді переміщатися взагалі не можна. Поліцейська машина їздить часто, все під контролем. За недотримання вимог карантину — 250 євро штрафу, або до трьох місяців в’язниці. Італійці сприймають приписи спокійно, слухняно, надівають маски, дотримуються дистанції між собою. Бо розуміють, що насамперед це треба їм.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
live comments feed...