Реклама
00:25, 18 березня 2020 р.

Які бувають мікрометри?

Реклама

Мікрометр - професійний вимірювальний інструмент, який призначається для вимірювання виробів малого розміру. Мікрометр, який пропонує сайт компанії ToolsUa– це високоточний прилад, механізмом якому служить мікропара - так звані гвинт і гайка, які допомагають досягти такої високої точності. Як і штангенциркулі, мікрометри розрізняють за видами:

- залежно від конструктивних особливостей: ручні та настільні,

- залежно від призначення: гладкі, листові, важільні, дротові, трубні, призматичні, для м'яких матеріалів, спеціальні та універсальні.

Найбільш поширеним є гладкий мікрометр, який конструктивно складається зі скоби, яка обладнана «п'ятою», рухомого гвинта з точним різьбленням, а також втулки-стебла, на яку нанесені дві шкали. На верхній шкалі розмір вказується в міліметрах, на нижній - в половинах міліметра. На конічної частині барабана нанесені поділки для відліку сотих часток міліметра.

Гладкий мікрометр

Вимірюваний предмет міститься між гвинтом і п'ятою, після чого фіксується в нерухомому стані, шляхом обертання гвинта. Саме завдяки цьому, створюється осьове зусилля, яке і утримує предмет між п'ятою та шпинделем. Показання знімаються спершу за шкалою стебла, а після за шкалою барабана, потім отримані значення вимірів складають і отримують результат.

Оскільки виготовлення гвинта з точним кроком на великій довжині викликає деякі складнощі, то, в даний час, мікрометри випускають в декількох типорозмірах. Існують мікрометри, які вимірюють довжини від 0 до 25 мм, інші мікрометри можуть точно вимірювати довжини від 25 до 50 мм, треті - від 50 до 75 мм, і так до 500-600 мм. Всі мікрометри, які розраховані на вимір виробів від 25 мм і більше, забезпечуються установочними кінцевими заходами, які дозволяють виставити прилад «на нуль». Для більш швидких вимірювань, виготовляються інструменти з електронною «цифровою» індикацією, кінцеве значення вимірювань в яких, виводиться на окремий електронний дисплей (наприклад, модифікований мікрометр МК - МКЦ).

МКЦ

Продовжити термін експлуатації мікрометра можливо тільки з дотриманням правил використання та зберігання приладу. Не можна вимірювати грубо оброблені деталі та поверхні, покриті окалиною або металевим пилом. Точність показань вимірювань залежить від температури. При роботі з нагрітими предметами свідчення будуть неточними. Зберігати мікрометр необхідно в дерев'яному футлярі, попередньо змастивши прилад технічним маслом і ослабивши стопори.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...