Реклама
10:22, 18 березня 2020 р.
Що являє собою лазерна різка та де вона застосовується?
Реклама
Лазерне різання - це сучасний і високоефективний спосіб різання та обробки різних матеріалів. Він дозволяє отримувати вироби високої якості за короткий проміжок часу. З кожним днем сучасні технології лазерного різання все частіше застосовуються в різних областях виробництва.
Уже багато років лазерну різку неможливо повністю замінити ніякими іншими методами різання. Навіть плазмовий, гідроабразивний і фрезерний способи поступаються за деякими параметрами. Наприклад, плазмова різка не може застосовуватися для різання пластиків, фанери та інших органічних матеріалів. А гідроабразивне різання поступається лазерному різанню в швидкості. Детальніше про лазерний метод дізнайтеся, перейшовши за посиланням.
Ще одна перевага лазерного різання полягає в тому, що воно може застосовуватися не тільки для вирізання елементів із листових матеріалів. Якщо лазерний верстат оснащений спеціальним поворотним пристроєм, то з'являється можливість різати і гравірувати, наприклад, труби та предмети інших форм із різних матеріалів.
Однак і технології лазерного різання мають деякі особливості. Якщо розглядати їх докладніше, то починаєш розуміти, що кожна з них найбільш ефективно справляється із завданнями певного типу. Тобто, необхідно ретельно підбирати лазерні випромінювачі та їх потужності в залежності від того, з яким саме матеріалом ви працюєте і яка його товщина. Самі верстати лазерного різання випускаються різних типів та призначень.
Зверніть увагу: верстати, які відрізняються невисокою вартістю, здатні різати тільки органічні матеріали малої та середньої товщини. Якщо необхідна лазерна різка металу, то застосовуються лазерні комплекси із джерелом лазерного випромінювання, потужність якогоможе досягати декількох кіловат. Чим могутніше лазерний промінь, тим більшу товщину матеріалу він зможе прорізати.
Для управління процесом лазерного різання використовується числове програмне управління - ЧПУ різання. Сучасні програмні комплекси дозволяють скоротити час різання і підвищити його якість. Наприклад, система управління верстатом дозволяє задавати послідовність різання елементів, вибирати оптимальну траєкторію руху лазерної головки, задавати місця врізки узаготовки, регулювати потужність лазерного випромінювача у певні моменти різання і багато іншого.
Часто лазерні комплекси орієнтовані на виконання таких завдань, як: гравірування, різання, зварювання, наплавлення, 3D різання або маркування. Так, якщо для різання сталі необхідний верстат із лазерним випромінювачем високої потужності, то для різання картону підійде верстат із випромінювачем всього 40 ват. При цьому вартість обладнання в залежності від спеціалізації може відрізнятися у десятки разів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
11:23, Вчора
live comments feed...